Дуже, дуже неприємна ситуація із офіційною заявою Білого дому щодо інформування української сторони стосовно пом'якшення санкцій за "СП2". Нагадаю, держсекретар Блінкен 8 червня на бюджетних слуханнях в сенатському комітеті з іноземних справ Конгресу США сказав наступне: «Для протоколу: ми дійсно поділились з українськими партнерами нашими намірами стосовно трубопроводу. Можливо, ця інформація не дійшла безпосередньо до президента Зеленського. Безумовно, вона мала би дійти».

Це закономірно, що в Білого дому не знаходить розуміння ситуація з наявністю якогось "рєшали" з незрозумілим статусом, котрий напряму контролює процес міждержавних контактів і впевнено втручається в цей процес.

Не міністр закордонних справ. Не президент. Навіть не спікер ВР чи лідер найбільшої фракції (в нас все ж таки парламентсько-президентська республіка). А особа з канцелярії з незрозумілим статусом поза Конституцією. При тому втручання цієї особи напряму зачіпає інтереси США.

І навіть не сказати, що для України гірше: якщо Зеленський дійсно проігнорував/ забув/ не усвідомив значення попередження Білого дому - чи якщо ця інформація до нього просто не дійшла (на що прямо натякнув Байден). В будь-якому випадку це виставляє президента України як політика, котрий не контролює ситуацію у владі і в державі. Тобто, як того, з ким безсенсово домовлятись і обговорювати проблеми.

І найголовніше питання: чи схоче Зеленський і далі захищати Єрмака ціною стосунків з Білим домом (і з НАТО, звісно) - чи все ж оцінить позицію союзників і таки усуне Єрмака від офіційної влади, якщо не від системи прийняття рішень загалом.

aleksey.golobutskiy
Олексій Голобуцький

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації