site.ua
sandbox

Неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) — це захворювання, на яке можуть страждати люди, які мало або взагалі не вживають алкоголь. З назви хвороби стає зрозумілим, що основними характеристиками НАЖХП є велика кількість жиру, що накопичується в клітинах печінки через сучасний спосіб життя, який часто передбачає вживання великої кількості цукру, кондитерських виробів, жирної та висококалорійної їжі та недостатню фізичну активність. Ризики виникнення симптомів хвороби значно збільшуються під час карантину, великодніх та травневих свят, коли ми мало думаємо про свій раціон та спортивні навантаження.

Хоча печінка є одним з найважливіших органів нашого організму, зазвичай, вона ніяк не сигналізує про свої проблеми. Здебільшого НАЖХП розвивається протягом багатьох років, і пацієнти навіть не підозрюють про те, що страждають на цю хворобу. Згідно з медичними дослідженнями, 51% пацієнтів з НАЖХП страждають ожирінням, 69% мають гіперліпідемію, 43% — метаболічний синдром, 39% діагностовано гіпертонію та 23% хворі на діабет 2 типу. Однак не лише цим групам людей варто замислитися про здоров’я своєї печінки.

Найбільш серйозними факторами ризику є:

  • надмірна вага ;
  • супутні захворювання: діабет 2 типу, метаболічний синдром, гіпертонія;
  • нездоровий спосіб життя (неправильне харчування, відсутність фізичної активності);
  • надмірне накопичення жиру навколо живота;
  • клімактеричний вік.

Варто пам’ятати, що печінка є одним з найважливіших органів людського організму. Вона виконує понад 500 функцій, бере участь майже у всіх метаболічних процесах і перетворює цукри, жири, білки, гормони, поживні речовини, ліки та токсини, та відіграє активну роль у регулюванні рівня глюкози в організмі.

Медики стверджують, що втома, дратівливість або порушення сну, у багатьох випадках можуть бути першими видимими ознаками захворювання печінки — і з цим треба ефективно боротися!

Навіть в умовах локдауну можна підтримувати бадьорість та здоров'я печінки. Для зниження ризику захворювання, вкрай важливо підтримувати водний баланс та тренуватись не менше 20 хв на день (достатньо базових вправ). Експерти радять уникати шкідливої їжі, надмірного вживання алкоголю та куріння, а також робити перерви кожні 30 хвилин під час сидіння5.

Ще одним способом лікування та профілактики НАЖХП є приймання природних фосфоліпідів, що є важливим структурним компонентом мембран клітин печінки. Проникаючи у пошкоджені клітини печінки, вони сприяють їх регенерації та покращують загальний стан печінки4.

Обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем, щоб отримати поради щодо здоров’я печінки та її лікування, якщо це потрібно.

yulia.yukhym
Yulia Yukhym

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації