site.ua
член клубу

Традиція ліпити пельмені, тобто никати в шось мнясо, настільки ж давня як і говорити добридень в селі. А ще вона дивна. Дуже дивна, бо досі ніхто не може внятно відповісти - чьо заникане мнясо ніхто не виколупує, а їсть прям з тим, в шо завернули.

21 рік 5 місяців, 7 днів і 4 з половинов години назад я вперше спробував пельмені. Перший раз я це зробив на новий рік. Так-так. Не в общазі, не в пільменній за рюмков горівки і навіть не вдома, коли жінки не було.

*тих, хто зари з калькулятором і в нєудомєнієм застиг, повідомляю - в мене новий рік не тогди, коли у вас. В принципі, як і день народження по штири рази на рік )

Звісно, шо я боявси сунути то в рот. Але спрага нових вражень, виграш в карти і бажання довести, шо немає межі досконалості зробили своє діло. Сказати, шо я був офігевший - це не сказати нічого: перших дваціть секунд навідь боявси то ковтати, але притча про любов спонукала дійти до кінця.

Після такого випробування самогонков з бурачанки, я самий не помітив як почав їсти пельмені.

Оскільки в мої часи окрім оцту, чорного перцу і стиряної з столовки гірчиці, приправ в хаті не було, то приходилоси їсти пельмені з молоком. По іньчьому присмак оцту з рота не вимивавси два дни.

Через два дни і три роки я дізнавси, шо пельмені можна їсти з сметанов. Але привичка є привичка - як то кажуть - градус ніззя понижати.

Виявляси начинка в пельменях також буває різнов... Хтось по старовірчому кладе тільки свиню, хтось мішає з коровов чи кроликом. Збоченці умудряютси замотати сир з шпинатом. Але то таке... Шо в кого в стайні росте - той то і ховає в кісто. Саме головне, шо нікому не приходе в голову гусочьку заникати в пельмєнь.

Якщо відкинути страх невідомості перед тим, шо тебе чекає всередині замотаного кіста, можна з впевністю сказати - пельмені це поживна і їстівна страва. Особливо, якщо їх щий зварити.


п.с. якщо вам цікаво читати такі фіглі чи альтернативні історії - ви зажди можете повідомити мене своєю підпискою на патреоні

https://www.patreon.com/adam_skovorodka

adam.skovorodka
Адам Сковородка

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації