Опитування:

Як Ви ставитеся до створення музею жертвам Волинської трагедії в Києві?


Уточнення для правильного розуміння питання:

1) Музей не є і не може бути елементом історичних дискусій (історичного примирення тощо) чи інших дискусій (суперечок тощо), в тому числі політичних чи наукових. Музей та історичні суперечки не одне і те саме. З обох сторін визнається сам факт наявності жертв. З нашої сторони ми називаємо цю історичну подію трагедією, значить морально зобов'язані зробити певні дії, щодо увіковічнення (пам'ятники і музеї) пам'яті жертв трагедії.

2) В українській науковій спільноті вживають термін "Волинська трагедія", в польській "Волинська різня". Так як я українець і пишу на українському ресурсі та українською мовою, то логічно, що я використовую українські наукові терміни. Звинувачувати мене в політиці чи писати в коментарях "треба вживати інший термін" тощо не потрібно, звичайно якщо Ви не дебіл або російський троль. Дискусія щодо термінів це виключно наукове питання, я не є представником відповідної науки, тому в таку дискусію вступати не буду. Також такі коментарі не будуть враховуватися до опитування.

3) Музей стосується виключно жертв мирного населення. Жертви між військовими організаціями в даному випадку не враховуються, а можливо і не можуть бути враховані з певної логічної точки зору.

4) Наповнення музею, його оформлення та інші пов'язані питання -- це виключно питання українських науковців. Це означає, що деякі жертви, які проживали в певних населених пунктах, можуть бути "показані/розказано про" через певний час після завершення наукового дослідження. Тобто будь-які питання тільки в компетенції науковців.

Музей в значенні пам'яті жертв, а не історичним подіям, тому будь-які питання пов'язані з показом в музеї історичних подій є виключно в компетенції науковців, при чому це не означає, що такі події повинні бути показані впринципі, тобто це може бути історії жертв, їх місць проживання тощо. Виключно як скажуть науковці.

Ніхто не може вказувати українським науковцям як саме робити, наповнювати музей, тощо, в тому числі й закордонні колеги. Звичайно кожен може пропонувати своє бачення, ідеї, але українські науковці в питаннях музею не зобов'язані брати це до уваги.

5) Фінансування музею здійснюється виключно Україною та її громадянами для уникнення можливих інформаційних скандалів. При цьому з повагою ставлюся до самого бажання громадянами інших країн профінансувати музей, але фінансується виключно нами.

6) Ніякої дискримінації щодо національної принадлежності жертв в музеї не може бути.



Якщо Ви погоджуєтеся із будівництвом музею жертв Волинської трагедії із попередніми уточненнями, то пишіть в коментарях слово "так" і опишіть чому Ви погоджуєтесь.

Якщо Ви не погоджуєтесь, то слово "ні" та пояснення чому Ви проти.

Якщо уточнень недостатньо, то напишіть будь ласка свої пункти, при яких Ви б готові були підтримати такий музей.

Коментар без обгрунтування до уваги не братиметься.


Опитування просто з цікавості, я ніякого впливу на створення музеїв чи заборону їх створення немаю.


P.S. Фотографія на прев'ю виключно для приверненні уваги і ніякого підтексту не несе.

Якщо певна фраза тощо Вас образила, то завчасно прошу вибачення.


Підписуйтеся на мій youtube канал.

anri.kovalchuk
Anri Kovalchuk

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації