site.ua
член клубу

На сайті «Новое Время» вийшов рейтинг 100 найвпливовіших людей України. До першої п'ятірки увійшли президент Володимир Зеленський, його тінь Андрій Богдан й «деолігархізований» Спрут. Далі детальніше поглянемо на топ-5 впливових українців.

Колаж НВ

1. Володимир Зеленський, президент України;

2. Андрій Богдан, глава Офісу президента;

Першу позицію логічніше було б віддати Андрію Богдану, так званому «зеленому кардиналу» української політики. Натомість першість у легітимного шостого, оскільки не можна дискредитувати президентську владу. Богдан посів почесне друге. Думаю, йому довлі комфортно перебувати за спиною Зеленського й при цьому контролювати більше політичних процесів, ніж наразі взагалі може осмислити президент.

Третє, четверте і п'яте місця у рейтингу цілком логічно зайняли Ахметов, Коломойський і Пінчук. Люди, які на трьох мають капітал 8,3 млрд. доларів і контролюють найпотужніші медіагрупи країни.

3. Рінат Ахметов, власник групи компаній СКМ, найбагатша людина України (капітал на 2019 рік — 5,8 млрд. доларів), Медіа група Україна;

4. Ігор Коломойський, бізнесмен, співвласник фінансово-промислової групи Приват (капітал на 2019 рік — 1,1 млрд. доларів), «1+1 Media»;

5. Віктор Пінчук, бізнесмен, засновник EastOne Group (капітал на 2019 рік — 1,4 млрд. доларів), «StarLightMedia»;

При цьому, важливо не забувати, що Богдан свого часу був юристом Коломойського, а бізнес Зеленського (який де-юре передано Шефірам) також зв'язаний з групою «1+1 Media», яка належить олігаху. Разом з тим, допит Пінчука у ГПУ 27 серпня також покаже наскільки впливовим насправді він є.

Отже, де-факто найвпливовішими українцями на сьогоднішній день є лише дві людини. Це Ігор Коломойський і Рінат Ахмєтов. Навіть попри так звану боротьбу з епохами бідності, жадібності й іншими передвиборчими симулякрами й міфами про деолігархізацію слуг народу й шостообраного.

Джерело — НВ

denys.shabanin
Денис Шабанин

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації