site.ua
член клубу

Президент України знову взяв під особистий контроль вирішення проблеми, яка не належить до його повноважень. Можливо він переживає, що майже всюди, де з'являється, відбуваються якісь надзвичайні ситуації і тому хоче усе проконтролювати?..

Сьогодні Зеленський заявив, що бере під особистий контроль ситуацію із заручниками у Луцьку. Разом з тим, згадуються й інші ситуації, у яких Зеленський звітував, що «взяв під особистий контроль». Наприклад дотримання карантину, ДТП під Києвом, або купівля квартир постраждалим від вибуху на Позняках, чи вітчизняне картоплярство та інше. Ніхто не каже, що це неважливі питання, безумовно — кожне з них по-своєму важливе й має компетентно вирішуватись, але точно не президентом.

Справа у тому, що повноваження президента закріплені у 106 статті Конституції України. Там йдеться про підписання законів, роль головнокомандувача, мобілізацію війська, представлення країни на міжнародній арені, нагородження і навіть помилування. Але ні слова про розслідування злочинів, будівництво доріг і тому подібне.

Президент цілеспрямовано втручається у роботу інших відомств, ну принаймні робить вигляд, що втручається. Просто йому хтось сказав, що це те, що обов'язково сподобається електорату. Сильний президент, який особисто втручається у вирішення кожної проблеми. Сказали про позитивне, але забули згадати про негативне, бо коли проблема не вирішується нарід, тобто електорат у їх розумінні, буде вважати, що президент не зміг. А який же тоді президент сильний, якщо він не зміг?..

От і виходить, що вже більше року президент не може впоратись ні з своїми прямим обов'язками, ні з тим, що так гучно «береться під особистий контроль».

denys.shabanin
Денис Шабанин

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації