site.ua
член клубу

Прес-секретарка президента Мендель виголосила сакральну для них тезу про те, що українцям треба захищати «українську російську» мову. Бо російська мова належить не лише росіянам, а й українцям. Мабуть, у Кремлі аплодували подібній риториці, бо якщо вже з Банкової лунають подібні тези, то захищати наратив про «братскіє народи» стає все простіше.

Справа у тому, що «українська-російська» мова, належить українцям так само як і «українська-польська», або ж «українська-татарська» тощо. Належить на рівні побуту. І у побуті кожен може вільно послуговуватись й говорити тією мовою. Якою йому зручно. Проте на рівні держави захист української мови — це не забаганка ставити одну мову вище іншої.

Питання мови — стратегічне питання безпеки, а також питання формування інформаційного простору в Україні. Інформаційного простору відмінного від російського. Бо окрім ведення силової війни Росія завжди працює у напрямках боротьби з культурою, історичною пам’яттю, національними героями і мовою

Виходить, що прес-секретарка першої особи у державі, яка отримує заробітну платню із грошей платників податків в ефірі телеканалу, який утримується за гроші платників податків. По-перше, намагається дискредитувати в Україні українську мову і почати захищати російську. По-друге, виступає проти мовного закону і при цьому не забуває покритикувати «попередників» і політичних опонентів. І, по-третє, робить усе це, лише для того, аби задовольнити побажання електорату і хоча б трохи відновити просівший рейтинг.

Що ж, можливо, у прес-секретарки у пріоритеті захист російського, а не українського. Й насправді Мендель хоче захистити не українську російську мову, а українську російську себе. Бо, знову ж таки можливо, в українській Україні їй не комфортно.

denys.shabanin
Денис Шабанин

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації