site.ua
член клубу

Представники мністерства цифрової трансформації підписали меморандум з компанією Amazon. І все було б добре, якби цей меморандум мав бодай якусь силу й реально впливав на інвестиційний клімат в Україні.

Раніше мінцифри вже підписували меморандум з Microsoft на суму $ 500 млн. Тоді ж домовились і про будівництво двох Data-центрів. Принаймі так розповідали представники міністерства, тоді як Microsoft дали роз'яснення, що меморандум більше стосується намірів, а от щодо реалізації — тут поки що не зрозуміло що і до чого.

І все було б добре, якби меморандуми підписувались, інвестиції залучались, а технологічний бізнес бачив в Україні певну Мекку. Та все не так просто.

Принаймні, після прийняття Верховною Радою так званого «податку на гугл». Який 28 червня підписав Зеленський. Згідно закону, з 1 січня 2022 року Google, Apple, Netflix, Microsoft (так той самий, який вже забудував півкраїни data-хабами) та інші платитимуть 20% ПДВ. Ну як вони платитимуть, платитимуть знову люди, просто тарифи зростуть, бо епоха бідності закінчилась.

До речі, в Україні цей податок буде найбільшим. Згідно даних аналітичного порталу «Слово і Діло», у різних країнах світу компанії сплачують податок орієнтовно у розмірі від 2 до 5% (Франція, Іспанія, Італія, Велика Британія тощо), від 6 до 9% у Канаді і від 1 до 7% у США. На фоні цих країн вирізняється Парагвай, де податок сягає 15% і Україна, де він становитиме 20%.


У будь-якому разі, жодна кількість гучних меморандумів і красивих фото не змусить бізнес інвестувати у країну зі значним податковим навантаженням, яке щоразу посилюватиметься, аби задовольняти бажання влади отримувати все більше грошей.

denys.shabanin
Денис Шабанин

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації