Президент Володимир Зеленський обрадував українців черговим перлом – Друга Світова війна, за його версією, розпочалася 22 червня 1941 р. Ні, я не буду писати про те, що і президент Зеленський і його прес-секретар Юлія Мендель явно прогуляли в школі уроки історії. У Вікіпедію достатньо глянути, аби дізнатися, що Друга Світова війна почалася 1 вересня 1939 р. нападом нацистської Німеччини на Польщу, роздавити яку Німеччині натхненно допомогла Червона армія. Я про інше. Про те, що як не надувай щоки і не розповідай вустами куплених ЗЕботів про «він навчається» - політичний дилетантизм пре з усіх щілин.

Помилитися в ТАКИХ датах може комік на сцені. Політик так помилятися не може, банально тому, що політик розуміє знаковість дати початку Другої Світової війни. По-перше, це питання внутрішньої пам'яті. Чимало українців з Галичини і Волині вступили в бій з німцями Гітлера задовго до 22 червня 1941 р. – у складі Польського війська. Серед них були колишні старшини Дієвої армії УНР Петро Дяченко, Микола Палієнко, Павло Шандрук, тощо. До Львова нацисти якийсь час не могли увійти, бо опір їм чинило місцеве населення – такі самі українці. По-друге. У складі Червоної армії, яка увірвалася на території Польщі разом із нацистами, теж воювали чимало українців. Доречне питання, якщо німці і поляки загиблі у тих подіях стали жертвами Другої Світової війни – до кого президент Зеленський долучив загиблих у тій війні українців? Цікаво чи розуміє президент Зеленський, що одним махом він розділив українців на правильних і неправильних, тих до кого війна увірвалася 22 червня 1941 р. і тих…

А ще можна пригадати що до 22 червня 1941 р. Сталінський СРСР був союзником нацистської Німеччини. Німецькі пілоти які бомбили Британію, свої літаки заправляти в тому числі радянським пальним і жерли галети в тому числі з українського збіжжя – старанно поставленого Сталіним нацистам. А ці факти дещо міняють погляди на дату 22 червня 1941 р., та на ту роль яку в тих подіях яку відігравала Україна.

А ще можна згадати, що дата початку Другої Світової війни знакова для нашого сусіда – Польщі. Це їхня трагедія. Це дата початку шалених випробувань які випали на долю поляків. Як можуть зараз відреагувати поляки на цю заяву Зеленського, залежить виключно від волі поляків. Чи розуміє президент Зеленський в які міднародні проблеми він може втягнути нашу державу такими заявами?

Така помилка не має значення? Ха-ха! Віктор Суворов в «Акваріумі» описував як через десятки років після закінчення Другої Світової війни радянські дипломати в складних ситуаціях апелювали до жертв, що їх зазнав СРСР звільняючи Європу від нацизму. Апелює російстка дипломатія до цієї теми й досі. Хоча – скільки часу минуло від закінчення тої війни? Чи розуміє це президент Зеленський?

Боюся – нічого він не розуміє. Розуміти все це може людина, яка політикою у попередні роки хоча б цікавилася. А все зацікавлення Зеленського політикою зводилося до номера де «Україна нагадує актрису з німецького кіно для дорослих». Йому до лампочки – що 22 червня 1941 р., що 1 вересня. Він не розуміє знаковості цих дат.

Це не злий умисел – це значно гірше. Це звичайний дилетантизм.

dmitro.vovnyanko
Дмитро Калинчук

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації