Давайте називати речі своїми іменами. Проросійське оточення президента Зеленського готує судилище над Тетяною Чорновол. Мета судилища – очевидна, це створення прецеденту, коли учасника Революції Гідності кидають за грати за звинуваченням в умисному вбивстві. Чому я так вважаю?

Для початку – по самій справі Тетяни Чорновол. У відкритих джерелах достатньо даних, аби скласти власну думку про події що сталися 18 лютого 2014 р. на вулиці Липський. Тетяна Чорновол ніде не закликала нікого убивати. В будинку в той момент знаходилися біля 50 людей – і всі вони приміщення залишили. Ба-більше, на відео можна побачити, як Тетяна Чорновол допомагала людям виходити з будинку.

За експертизами слідства, пляшка яку кинула Тетяна Чорновол згасла через 10 хв. не завдавши значної шкоди. А всього осередків підпалу було 16. Проте джерелом задимлення від якого загинув нещасний пан Захаров була серверна. А її зовні підпалити було неможливо як таке. Взагалі до загибелі Захарова чимало питань. За версією слідства він отруївся угарним газом, коли знімав диски з записами камер відеоспостереження. Доречне питання – а чому він не вийшов з будівлі разом з усіма? Чому не залишив приміщення, відчувши запах диму? Знехтував технікою безпеки? Але Володимир Захаров був інженером, тобто дуже гарно знав чим загрожує дим у серверній. Йому хтось категорично наказав завершити роботу? Чи…

Коротше. Розслідування прокуратури між діями Тетяни Чорновол і загибеллю пана Захарова зв’язку не знайшло – про це заявив колишній начальник управління спеціальних розслідувань Сергій Горбатюк (відео – унизу).

ДБР наполягає, що раз Тетяна Чорновол закликала підпалити будівлю – значить вона винна в загибелі людини. Але я хочу нагадати, що саме відбувалося навколо офісу ПР 18 лютого 2014 р. Того дня був розпочатий Мирний наступ – колона учасників Майдану БЕЗ ЗБРОЇ висунулася в бік Верховної Ради де мав відбутися розгляд змін до Конституції, щодо обмежень повноважень президента Януковича. Колона була з трьох сторін атакована значними силами міліції і «тітушок» - почався бій, у тому числі із застосуванням вогнепальної зброї.

То кого треба звинувачувати, пані Тетяну – чи тих, хто влаштував у центрі столиці кровопролиття? До речі – учасником тих подій був чинний міністр МВС Арсен Аваков – тобто він теж може потрапити під суд.

У звинуваченні ДБР події Революції Гідності названі «масовими заворушеннями, які супроводжувалися насильством над особами, погромами, підпалами, знищенням майна». Своє захоплення цим формулюванням вже висловили одіозний Андрій Портнов і його фан-клуб.

Але й це ще не все. Справу проти Чорновол того ж 18 лютого 2014 р. порушив… Олег Татаров, тоді заступник начальника головного слідчого управління МВС України. Нині пожвавлення справи сталося коли тво директора ДБР був призначений Олексій Сухачов – людина Татарова, вони давні знайомі по юридичних колах. Татаров ніколи не приховував свого ворожого ставлення до Революції Гідності. І ще. Олег Татаров колишній адвокат ще одної «жертви Майдану» - Андрія Портнова, який у часи президента Порошенка сидів у Москві і до України не потикався.

Гадаю сказаного – достатньо. Очевидно, звинувачення висунуте не самій лише Тетяні Чорновол. Звинувачення висунуте всій Революції Гідності. Пані Тетяна жертвою була обрана тому, що з усіх хто був тоді біля офісу ПР, вона найбільш відома. Вона на той час вже була жорстоко побита. І ще вона – колишній депутат. Натяк прозорий, якщо судять таку людину – інші мусять тремтіти. Тетяну Чорновол хочуть вивести на судилище, після того як влада по факту звільнила «Беркутів», що убивали майданівців. Мета судилища очевидна – залякати, принизити та спаплюжити саму пам’ять про Майдан.

Чи дозволимо ми це? Хай кожен спитає себе.

P. S. Інтерв’ю Сергія Горбатюка: https://youtu.be/ot06Sat8zRc

Мій телеграм-канал: https://t.me/dragonspech


dmitro.vovnyanko
Дмитро Калинчук

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації