З 5 жовтня 2017 року КЗК «Донецький обласний художній музей» розпочинає третій музейний пленер 2017 року, на який збираються художники з різних регіонів України.

Перший пленер «Прелеснянський дивосвіт» відбувся на початку травня в с. Прелесне для вихованців художніх шкіл Слов’янська та Краматорська.

Літній пленер донецькі художники провели у селі Олександро-Калинове, де знаходиться знаменитий ландшафтний парк «Клебан-Бик». На пленері були художники з Слов’янська, Дружківки та художники-переселенці з Донецька.

І нарешті третій, масштабний пленер, куди збираються і члени Спілки художників України і початківці, художники і ілюстратори, викладачі художніх академій і шкіл – вони проведуть майстер-класи в Святогірську, приєднаються до роботи арт-майстерні «Дифузія» в Краматорську, проведуть пленер в селі Перелесне та у ландшафтному парку під Краматорськом.

Пленер відбувається в рамках культурно-мистецької акції «Степовий блюз», яка проходить за підтримки Міністерства культури України та Управління культури і туризму Донецької ОДА.

Під час проведення акції КЗК «Донецький обласний художній музей» показаже дітям українські мультики, організує концерт і відкриє світлицю «Дивосвіт Олександра Шевченка», де зібрана вся творча спадщина засновника музею в с. Перелесне Олександра Шевченка.

Олександр Іванович Шевченко – художник, вчитель, музейний діяч, який зібрав і зберіг унікальну архітектурну і етнографічну спадщину слобідської Донеччини. У далекому 1982 році Олександр Іванович організував дитячий художній гурток «Синій птах» і навчив кілька поколінь прелеснянських дітей бачити красу і фіксувати її на папері. І після його смерті співробітники музею продовжують працювати з дітьми і навчають їх прекрасному. Під час акції «Степовий блюз» музей презентує найкращі художні роботи вихованців художнього гуртка за 2017 рік – наївно-яскраві та веселі дитячі творіння давно стали окрасою сучасного Донецького обласного художнього музею.

До проведення акції залучається група художників із Німеччини. З 2 жовтня у Краматорську розпочинається проект «Дифузії», який придумав і реалізував німецький художник Алан Мейер. “В Берліні можна вийти і цілий день ходити на відкриття якихось виставок, тому це стало частиною культури та буденністю, – каже Апан. – І нам цікаво показати світу свою творчість».

Алан – надзвичайно активна та креативна людина. Родом із Ленінграду, він щиро вболіває за Україну. На початку 2014 року, коли розпочалася російська навала, Алан організував у Берліні аукціон художніх творів і всі гроші перерахував на підтримку України. Пізніше приїздить до Донеччини, активно допомагає дітям з Авдіївки, малює мурали, проводить ворк-шопи.

Для нього дуже важливо, щоб підростаюче покоління цікавилося мистецтвом та розвивалося у культурно розвиненому суспільстві. Він готовий ділитися своїм досвідом з місцевими мешканцями, тому запрошує всіх бажаючих долучитися до проекту та внести частину своєї творчості.

Свій проект він назвав Дифузії, головна мета якого – додати у повсякденність Донеччини творчості та життя, показати європейську культуру.

“Коли я потрапив у Краматорськ, я побачив людей які хочуть зробити його іншим, додати кольору у його життя, і мені захотілося їм допомогти” – каже Алан Мейер.

Після зустрічі з Аланом Мейером було вирішили поєднати два арт-проекти і подарувати Донеччині свято мистецтва – «Дифузія степового блюзу».

7 жовтня в Художньому музеї Краматорська відбудеться виставка «Дифузія», а закінчення культурно-мистецької акції «Степовий блюз» проходитиме 10 жовтня о 14-00 в Дружківці у будинку культури «Етюд», де буде представлений вернісаж пленерних робіт і звучатиме блюз.

Осінь. Художники. Блюз. Що може бути прекрасніше в осінню пору?

Cайт – http://www.dohm-ua.info/

Інформаційна підтримка:

Музеї України, Нова Січ, Сурма, Універсальна газета, Східний Донбас, Донеччина-ньюс, Культура Донбасу, SecondUSA(США)

egor.malaxov
Віктор Тригуб

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації