Одеса не може без голосних скандалів. Все повинно бути колоритно і святково. І дійсно, минулий тиждень був схожий на карнавал абсурду.

У світлі гучного епізоду по Олександру Одіжному, виникли різні припущення і питання у допитливих громадян. І звичайно, допитливі громадяни мають право і на припущення, і на неприємні запитання щодо процесу переатестації.

Що ж, я не Бог і не сканер і не вмію ходити крізь стіни. Однак, спробую відповісти хоча б на деякі питання.

Допитливих громадян, наприклад, цікавить питання, чи компетентна комісія, що складається з 5-6 людей, оцінювати професійні якості співробітників правоохоронних органів.

В одній окремо взятій комісії, де довелося працювати і мені, знаходяться дві людини, за компетентність яких я спокійна більш ніж. Голова комісії не тільки добре володіє нормами законодавства, а й у звичайній своїй професійній діяльності проводить службові перевірки на предмет законного дотримання процесуальних норм правоохоронцями під час ведення слідства. Чи може він бути компетентний? Я вважаю, що може.

Стосовно коментарів що до «комісії рублять бабло». Я не тримала нікого за руку. Не заглядала у гаманці. Але ніяких пропозицій взяти гроші за позитивний результат переатестації стосовно якихось правоохоронців особисто я не отримувала. Так, фільтрація має вади і потребує вдосконалення. Але сам механізм у чесному виконанні мав би дати позитив. Цей шлях надважкий. І те, що громадське суспільство використовують як правдоподібну завісу для імітації чесних реформ – одна із причин. Але точно не причина складати руки і нічого не робити. Система правоохоронних органів сама по собі є шулерською. Такою ми всі дозволили їй бути, погодились своїм мовчанням. І в решті решт, у майбутньому виграє той, хто виявиться сильнішим у встановленні правил гри.

А на цей момент, за фактом, в органах працює більшість людей, які навіть не знають:

- Норми, при яких можна застосовувати табельну зброю;

- Що основним джерелом влади в Україні є народ;

- Що основним Законом України є Конституція;

- Повної назви Закону про Національну Поліцію (чому слово «Національна» викликає у них судоми - одному Богу відомо).

Про людський фактор я вже мовчу.

Безумовно, ті, що приходять на переатестацію, дуже різні. І трапляються такі, яких хочеться обійняти і запитати: «Як ти вижив в цьому кошмарі? Як вдалося тобі не стати довбойобом?»

Є відверті ідіоти. Хабарники. Сепари. Звичайні менти - цілком собі керовані виконавці. Різні.

Що ж стосується скандалу, пов'язаного з керівником Державтоінспекції Одіжним, то тут зійшлися різні пазлики. Варто відзначити, що в тому ж Фейсбуці проти нього топлять якісь юзернейми з невиразними іменами і такими ж невиразними аватарками, не демонструючи свої обличчя - Охуэнні принцеси, Охуєвші Генерали і таке інше. Цікаво чому? Чи не тому, що в ці обличчя знайдеться багато бажаючих плюнути?

Паралельно з цим, деяка організація, пов'язана з дорогами (не буду акцентувати уваги на їх репутації, нехай люди роблять висновки самі), обіцяє всім «хом'якам» перфоманс, в результаті якого «хом'яки» повинні стулити пельки і лінчувати Одіжного прямо біля Дюка на Приморському бульварі . «Хом'яки», треба розуміти, це ті, хто зараз намагається надати Одіжному свою підтримку.

Абстрагуючись від обіцяного перфомансу, можу лише повідомити допитливим громадянам, що за свідченнями тих же опитуваних ДАІ-шників, з них припинили вимагати побори нагору з приходом згаданого кандидата на лінчування.

І, ймовірно, варто звернути увагу на те, що в цьому складному випєндрьожному місті ще в жодного правоохоронця не було такої громадської підтримки.

І на останок. Мені дуже неприємно це усвідомлювати, але очікуваних результатів процес переатестації не дасть. До тих пір, поки реформами керуватимуть ті, хто найменше в них зацікавлений. До тих пір, поки в країні не почнеться реформа судової системи. Але робити кроки у цьому напрямку потрібно. Йти вперед, навіть якщо доведеться спотикатися і падати. Навіть якщо все здається безнадійним. Навіть якщо цих «якщо» буде незліченна кількість. Годувати в дорозі ніхто ж не обіцяв, чи не так, панове?

elena.chelova
Олена Добровольська

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації