Що ж, так званий фестиваль сміху «Гуморина» в Одесі добіг свого завершення. Весь час напередодні, впродовж і навіть після точились не аби які війни між адептами цього «весілля» і його хейтерами.

Підозрюю, що тим, хто живе на відстані від Південних Воріт Ураїни, буде важко зрозуміти, що це за клоака – мухи, мед, лайно і цвяхи змішались у єдиному вареві, яке не припиняло вибухати.

Тут було все прекрасно овер, ніж too much. І напівватна секта, що перечубилась між собою як тільки могла, обговорюючи, який саме лого фестивалю буде доречним – «морячок» чи «уточка». Одеса – це таке велике село, переплетене і перемішане кодло, яке знає одне одного мало не з юності – хто чим дихає і з чиєї руки злизує котячий корм.

Тут тобі у батлах нагадають все – і якого кольору у тебе білизна, і вигадають те, чого не можна пригадати. Що ти бездарність, а ще «понаїхало». Ці короновані Соф*ї-Августи-Фредеріки, засліплені сяйвом своїх чеснот, раптом напишуть комусь – «єдь в свой Кіровоград». Любі мої короновані комахи, хто вам взагалі вбив у голови цвяхами, що ви такі особливі? В чому вона, ваша особливість? У ботоксі, що вам наколов косметолог? Чи може у тому, що ви відставляєте мізинчик, коли тримаєте кавову чашку? Чи може у тому, що ви п*єте ту каву з фарфору серед руїн і занепаду, які не помічаєте? Вам так хочеться свята, у вас все добре, вас не обкрадають, ви берете участь консультантами у проектах, які занепастять це місто скоріше, ніж землетруси і урагани, для вас не існує слів «промка», «Іловайськ», «зелений коридор», «Град». Ви не знаєте, що є місця, де слово «дискотека» - це не вид розваги, а обстріл.

Ви рахуєте жертви в одеському Будинку Профсоюзів, забуваючи згадати де саме, коли і з чого все почалось. І це так природньо, адже для вашого свята сміху навіть прибрали меморіал загиблому 2 травня Ігорю Іванову, що простояв тут три роки, аби догодити вашим естетичним уявленням. І при цьому ви навіть іноді пишете у коментарях про те, що "ви нє протів України, но..."

Кожне свято – воно про щось. Про що було це свято сміху, у чому його ідея? У натовпі, що світить телефонами під гурт «Гриби»? До речі, це перше міське свято, яке завершувалось не на Потьомкінських сходах. Ну адже їх просто немає.

elena.chelova
Олена Добровольська

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації