Рівно рік тому зимового ранку другого лютого наша країна прокинулась i була шокована трагічною звісткою... На 86-му кілометрі траси «Кривий Ріг - Кіровоград» обірвалося життя Андрія Кузьменка (Кузьми Скрябіна) – артиста, шоумена, телеведучого... А ще – чудового батька своєї доньки та прекрасного сина своїх батьків.

«Замість того, щоб враховувати чужі помилки, я повинен зробити свої власні. Раніше їздив на «Тойота Секвойя», юзав її п'ять років по нашому бездоріжжю, а тепер продав і купив собі точно таку ж» – сказав Андрій Кузьменко в одному зі своїх інтерв'ю.

В чомусь ці слова лідера гурту «Скрябін» стали для нього пророчими. Втома, перевищення швидкості та жахливий стан шосе призвели до загибелі музиканта. На відрізку дороги, де загинув артист, за зиму трапилось 16 дорожньо-транспортних пригод. А велика яма на тому мiсцi так i залишалась бути великою ямою...

Скрябін – це людина-батарейка. Мало хто з українських виконавців міг так заряджати на концертах своєю фантастичною енергетикою. І вже точно ніхто не володів таким почуттям гумору. На відміну від численних «коміків», здатних лише пародіювати наших політиків, жарти Кузьми були дотепними та влучними. І що дуже важливо, його жарти не містили образ і завжди були доброзичливими стосовно «об'єкта».

Для мене творча спадщина Андрія Кузьменка – це не лише глибокі тексти пісень, але і просто неймовірна автобіографічна література.

Літературний дебют Скрябіна – повість «Я, «Побєда» і Берлін» я прочитав у 2006 році після виходу книги у видавництві «Фоліо». Друга повість «Я, Паштєт і армія» вийшла незадовго до загибелі Кузьми. Третя – «Я, Шонік і Шпіцберген» побачила світ вже після трагедії. Також Андрій планував написати та видати збірку казок для дітей. На жаль, не встиг…

Кожна повість автора цінна як своєю автобіографічною складовою, так і, знову ж таки, іскрометним гумором. Художній стиль Кузьми часто порівнюють із творчістю Сергія Довлатова. Дужа прикро, що Скрябін залишив свій літературний доробок значно меншим за пісенний. Якщо ви ще не читали літературну спадщину Андрія Кузьменка, я вам щиро раджу з нею ознайомитись.

А якщо ж ви хочете почути автобіографічний гумор з вуст самого автора, тоді послухайте, будь ласка, аудіокниги «Я, «Побєда» і Берлін» та «Я, Паштєт і армія». Кузьма і тут «порвав шаблони», особисто надиктувавши аудіоверсію своїх творів. Тепер, після загибелі Скрябіна, такий формат виглядає по-особливому цінним.

P.S. Згідно даних МВС, за минулий рік на дорогах України загинуло 3970 людей, травмовано – 31467. Будьте уважними…

evgeniy.dovgopolyy
Євген Довгополий

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації