site.ua
топ-автор

14-15 березня 1992 року Українська Національна Рада, яка була законодавчим органом у системі Державного Центру Української Народної Республіки в екзилі, провела 10-ту Надзвичайну сесію.

В ході цієї сесії правонаступником Державного Центру УНР в екзилі, що діяв поза межами нашої держави впродовж 72 років, було визнано державу Україна.

22 серпня того ж року останній президент УНР в екзилі Микола Плав’юк склав свої повноваження та передав першому президенту часів незалежності Леоніду Кравчуку грамоти, заяви, Знак гідності Голови Української Держави (Клейнод гетьмана Івана Мазепи), президентські печатки і прапор.


Офіційна заява Державного Центру мала такий вигляд:

"Складаючи свої повноваження, ми заявляємо, що проголошена 24 серпня і утверджена 1 грудня 1991 року народом України Українська Держава продовжує державно-національні традиції УНР і є правонаступницею Української Народньої Республіки.

Дано в Києві, 22 серпня 1992 року.

За Державний Центр Української Народньої Республіки в екзилі

Микола Плав'юк
Президент УНР в екзилі,

Іван Самійленко
Голова Уряду УНР в екзилі

Михайло Воскобійник
Голова УНРади"


Хоча Леонід Кравчук і запевнив делегацію Державного Центру УНР, що передача дежавних символів не стане лише формальною подією, про реальне правонаступництво від УНР в Україні почали згадувати лише після Революції Гідності.

Так, наприклад, до нової форми ЗСУ ввійшли елементи форми, яку носили військові часів Української революції 1917-1921 років.

"Сучасна Україна – спадкоємиця багатовікових державно-національних традицій, відроджених під час та внаслідок Української революції 1917 – 1921 років. Ідея державної самостійності, поставлена на порядок денний та загартована під час Революції, стала потужною матеріальною силою. Вона визначила увесь подальший перебіг історії України," - сказав 22 січня 2018 року у своєму виступі з нагоди 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки п'ятий президент Петро Порошенко.

Того ж дня група депутатів подала до Верховної Ради України проект закону №7521 "Про правонаступництво України щодо Української Народної Республіки".

Разом з тим зараз, очевидно, процес встановлення такого правонаступництва, або хоча б його елементів, фактично знову поставлено на паузу.

"Бажаю всьому народові України, щоб він, як суверен своєї держави, як джерело її влади, стояв на сторожі її незалежности, і щоб вже ніколи не було потреби, щоб президент чи уряд України були змушені діяти у вигнанні!" - проголошував у своїй промові Микола Плав'юк.За світлини, як завжди, дякую УІНП.

За відео - Історичній Правді.


Архівні світлини в Instagram: @unrukraina

Освітній історичний проект в Telegram: @unrukraine


gala.kavun
Gala Kavun

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації