site.ua
член клубу

Справа в тому, mein lieber Совушка,

Шо поети разлiчними стiхами

Нам об’яснялі мір.

Но основна задача в том i состоіт,

Щоб мір цей пєрєдєлалі шпiони.

~Лесь Подервянський, "Павлік Морозов"


Як зауважили класики, "Дипломатія є мистецтвом жестів". Це продемонстрував і візит Ентоні Блінкена в Україну 6 травня 2021 р.

Жест перший - зустріч із Порошенком, першим серед усіх. Тривалість - більше години (*)

Таким чином, керіництво США прямо вказало на людину, якій повністю довіряє і яка для нього виглядає як основний союзник в Україні.

Жест другий - зустріч Блінкена і Кулеби, що тривала близько півтори години. Кулеба прийняв на себе весь тягар майже суцільного монологу Блінкена про те, що в Україні не так (Митець би зауважив – «Пробзд*ло щось у Датськім королевстві»).

Жест третій - зустріч Блінкена і Зеленського, що тривала близько 30 хвилин. Для Блінкена – це лише формальний крок, що диктується протоколом увічливості. Посміхатися людині, від балаканини якої вже нудить, навряд чи можна примусити себе надто тривалий час :-) .

Жест четвертий - зустріч Блінкена та Епіфанія, що тривала близько 30 хвилин. Ритуальне позначення верховенства в церковному середовищі. Союзник Варфоломія - наш союзник.

Жест п’ятий (можливо, найбільш наочний та повчальний для героїв п’єс Подервянського – усіх тих мордорських манкуртів, малоросів «какая разніца», галицько-волинських хрунів тощо). А саме - участь Блінкена разом із Митрополитом Епіфанієм та Дмитром Кулебою у церемонії покладання квітів у пам'ять про українців, які загинули внаслідок російської агресії на Донбасі.

І що цікаво - цей візит уже встиг стати об"єктом творів народної творчості. Мені доводилося вже чути побутовий жарт про те, що "Блінкін та Клімкін" були б найкращою парою для перемовин під час цього візиту.

А закінчити хочу згадкою про цікавий історичний факт. Чинний держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен є правнуком Меєра Блінкіна, уродженця міста Переяслава, що був письменником і писав під псевдонімом Б. Меїр.

Виходить, що до України неможливо приїхати. Сюди можна тільки повернутися :-)

P. S.

(*) На закиди про те, що це була зустріч із лідерами фракцій парламенту, я лише процитую іншого оглядача (зберігаю мову й орфографію оригіналу): «…. Дипломатический протокол не позволяет визитеру формата министра иностранных дел проводить частные встречи до официальной части визита. Но встреча с пятым президентом должна была состояться и не просто так, а именно до визита в ОПу и она состоялась. Формат же встречи был вполне официальным, а именно – госсекретарь встретился с главами парламентских фракций. Поскольку это был визит все же не первого лица государства, то такой уровень – вполне допустим.

Но всем понятно, что это была встреча Блинкена с Порохом. Собственно говоря, с ним и прошел час общения на английском языке, без переводчика, но на фоне «глав парламентских фракций», которые на английском легко выговаривают «Ван дринк плиз», а дальше – судьба не сподобила. Но тут дело не только в незнании языка, но и в том, что их мнение или что-то там еще Блинкену просто не было нужно. Они создали нужные дипломатические декорации, как фикусы или что-то подобное. …. »

(**) На світлині від US Embassy in Kyiv, Ukraine - Ентоні Блінкен, Дмитро Кулеба та Митрополит Епіфаній перед церемонією покладання квітів у пам'ять про українців, які загинули внаслідок російської агресії на Донбасі, 6 травня 2021 р., Михайлівська площа, м. Київ.

(***) Авторська світлина зі статуєю сови з однієї знакової брами на Андріївському Узвозі в м. Києві надається для атмосферності.

george.vyshnya
George Vyshnya

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації