site.ua
член клубу

З самого початку кампанії "Свободи" і "Соколу" проти знищення зеленої зони будівельною компанією "Гефест" (докладніше про боротьбу з забудовою ви можете прочитати тут) активісти отримували погрози з боку забудовника. Апогеєм протистояння став збройний напад на голову Одеського "Соколу" Георгія Баріленко: коли націоналіст повертався додому з роботи, двоє невідомих напали на нього і вистрілили двічі з травматичного пістолета, передавши при цьому "привіт від Гефесту". Незважаючи на всі погрози, акт залякування провалився і 8 вересня в Одесі пройшла чергова акція проти забудови.

Зрозумівши, що силовими методами залякати націоналістів не вийде, забудовники переключилися на "план Б": інформаційну атаку. Вже на наступний день після пікету "Гефесту", на активістів "Свободи" полилася купа бруду, як з регіональних, так і з всеукраїнських порталів. Давайте ж розберемося, як саме відбувалася інформаційна атака проти свободівців.

Статті про те, що "Свобода" виконує замовлення бізнесмена Аднана Ківана почали з'являтися на крупних сайтах увечері 9 вересня. "112", "Коментарі" та ряд інших ресурсів опублікували "новину" про те, що "в Одесі Свободу звинуватили в пособництві Ківану". У всіх випадках сайти посилалися на портал "Українські Новини".


"Українські Новини" - один з яскравих прикладів проросійських пропагандистських сайтів. Портал входить в медіахолдинг Фірташа / Льовочкіна "Inter Media Group". Достатньо просто зайти в розділ "мнєнія" на сайті і переглянути яких "експертів" "Українські новини" пропонують своїм читачам. Льовочкін, Скорік, Новинський, Портнов, Бойко ... І так по колу, знову і знову. Ні, це не сайт кращих випускників "Партії Регіонів", це - один з найбільших українських інформаційних ресурсів.Як бонус - публікація Скоріка на День Незалежності (!) про те, що...


Повертаємося до нашої теми. Як виявилося і "Українські Новини", на які посилалися інші ресурси, не були першоджерелом статті про "Свободу". Портал посилається на інший інформсайт - "Апостроф". Тоді поїхали далі.


На сайті "Апостроф" ми бачимо, що і не вони є джерелом статті. Але є посилання на одеський портал "Івасі"В Одесі такі сайти, як "Івасі" називають "зливними бачками". За невелику оплату подібні ресурси виконають будь-яке ваше побажання, особливо якщо воно з сєпарськім душком. До речі, "Івасі", як і "Українські Новини" любить звертатися до "православної суки" Новінського за його експертною думкою
І ось на "Івасі" ми нарешті знаходимо першоджерело. Виявляється першим про "замовлення Ківана" написав на своїй сторінці в фейсбуці дехто Ігор Кунделський. "Івасі" ж вирішили процитувати його пост, при цьому цю людину позиціонували, як відомого в Одесі патріота.


Перед тим, як перейдемо до Кундельского, варто розповісти про ще один сайт, який тиражував пост "активіста". "Стрінгер.Медіа" пішов ще далі "Івасі" і опублікував статтю під назвою "Одні місцеві націоналісти звинуватили інших націоналістів в роботі на місцевого олігарха". Звісно, сайт посилається на все той же загадковий пост у фейсбуці. "Стрінгер" відомий в Одесі, як один з головних пропагандистських сайтів сепаратистів, по типу "Таймера" і "Інфо-Центру". Не так давно активісти ГО "Оберіг" проводили власне розслідування і довели зв'язок порталу з відомим сепаратистом Артемом Бузілою, який зараз знаходиться в Москві. Більш детальну інформацію про це можна знайти на просторах інтернету. Наскільки мені відомо, на даний момент на сайті працюють декілька "журналістів", деякі з них знаходяться на окупованих територіях.

Ні, це не "Звєзда" і не "Росія 1". Це інформаційний сайт, який спокійно функціонує в Одесі і публікується в Укрнеті.

Ну а тепер найцікавіше. Нарешті ми дійшли до першоджерела інформації - деякого "відомого активіста" Ігоря Кундельского. Саме з його легкої руки інформація щодо "проплаченою акції" свободівців розлетілася по багатьом українським ЗМІ. Хто ж такий цей блогер?

Відразу кидається в очі практично невинно чиста сторінка. З моменту створення аккаунту в фейсбуці, саме пост про "Свободу" став першим дописом активіста. У друзях 98 людей і на стіні всього одна фотографія. На відомого громадського діяча чи блогера явно не тягне. Чому ж їм тоді так зацікавилися ЗМІ?
Давайте подивимося хто ставив лайки під постом. На момент написання цього блогу це 108 осіб. Може там відомі журналісти? І знову мимо. Абсолютна більшість тих, хто відреагував на цей допис - відверто фейкові сторінки. В цьому ви легко можете переконатися самі, якщо перейдете на сторінку Кундельского.
Все вищезазначене прекрасно демонструє як саме створювалося інфо-вкидання, метою якого була дискредитації партії ВО "Свобода". Я не знаю чи існує дійсно "активіст" Ігор Кундельский, але очевидно, що сторінка в фейсбуці з таким ім'ям була створена і використана для цієї провокації. Після публікації, допису спробували надати легітимності лайками з фейкових сторінок, а вже після цього пост був переданий для розповсюдження відомим в Одесі своєю антиукраїнською позицією ЗМІ. Наступним етапом стала публікації на сайті екс-регіонала Льовочкіна, а вже звідти цю "новину" розтягли інші інформ-агентства. Певно замовники інформаційної атаки на націоналістів вирішили зберегти кошти і пішли банальним шляхом. Єдине, що змушує задуматися, це відсутність професіоналізму і звичайного фактчекінгу серед журналістів деяких центральних ЗМІ, які опублікували це вкидання без будь-якої перевірки.


glib.gromov
Гліб Громов

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації