Кондиціонери - незамінна річ у побуті, якщо належним чином підібрати параметри пристрою, а потім правильно його встановити. І тут якраз починаються проблеми, тому що про кондиціонери складено стільки міфів, що легко можна будь-кого збити з пантелику.

В інтернеті багато різних «експертів» описують жахи, які може створити кондиціонер своїм власникам - аж до летальних випадків. Тому люди нерідко вважають за краще задихатися у своїх будинках від спеки, ніж купувати кондиціонер. Насправді все набагато простіше - як і при виборі будь-якої іншої складної побутової техніки, при покупці кондиціонера потрібно всього лише знати можливості цього пристрою, і тоді він стане вашим вірним помічником у спекотні літні дні.

Що можуть, а що не можуть кондиціонери

Головне призначення кондиціонера зрозуміло без довгих роз'яснень - охолодити ваш будинок в літню спеку до комфортного значення температури. Але ось яке, це комфортне значення температури? Ви повинні чітко зрозуміти, що сучасні побутові кондиціонери можуть ефективно охолоджувати внутрішні приміщення до температури, на 6°C нижче ніж та, що «за вікном» і не більше. Якщо ж ви хочете більше, вам доведеться купувати дуже дорогу систему кондиціонування та витрачати занадто великі суми на електроенергію, а якщо ж ви поскупилися, кондиціонер швидко вийде з ладу.

З хорошого: доведено, що перепад в 6°C оптимальний для людського організму. Більш різкі перепади температури загрожують проблемами зі здоров'ям.

Але мало хто знає, що крім охолодження кондиціонер здатний також регулювати вологість повітря. Особливо ця його можливість корисна в літню спеку, коли вологість повітря в будинку легко долає позначку 70%, що робить клімат в приміщенні по-справжньому «тропічним» і малоприємним.

Крім осушення повітря до прийнятних значень, деякі моделі кондиціонерів, які працюють за принципом теплової помпи, можуть не тільки охолоджувати, але й обігрівати ваш будинок. Точніше, сприяти його обігріву в міжсезоння. Або «допомагати» системі опалення в холодну пору року, істотно знижуючи витрати на опалення. При цьому такий обігрів є одним з найбільш екологічно чистих.

Що ще можуть кондиціонери? На думку рієлторів, встановлена система кондиціонера збільшує продажну вартість об'єкта.

А ось вентилювати приміщення кондиціонери не можуть. Навіть ті моделі, в яких є підмішування повітря з вулиці. У будь-якому випадку вам доведеться забезпечувати повітрообмін за допомогою періодичного відкривання вікон або використовуючи припливні вентиляційні клапани чи інші системи вентиляції. Це слід добре засвоїти.

На скільки кімнат розрахований кондиціонер

Перед покупкою кондиціонера вам доведеться поставити собі питання, скільки кімнат ви хочете охолоджувати/обігрівати за допомогою цього пристрою. Якщо більше однієї - доведеться купувати мультиспліт-систему, яка в рази дорожче звичайної спліт-системи, що складається з двох блоків - зовнішнього та внутрішнього. У мультиспліт-системи до одного зовнішнього підключається декілька внутрішніх блоків, які встановлюються в різних кімнатах.

Зрозуміло, можна купити мобільний кондиціонер і переміщати його в те приміщення, яке потрібно охолодити. Але такий варіант хороший лише на короткий час. І охолоджує він менш ефективно, ніж спліт-система. Крім того, мобільний кондиціонер шумить набагато сильніше та працювати він може лише в кімнаті з вікном.

Сильно шумить і віконний кондиціонер, який нерідко розглядається як дешева альтернатива спліт-системи. Показники ефективності віконних кондиціонерів теж поступаються спліт-системам.

Мобільний кондиціонер

На що в першу чергу звернути увагу при покупці кондиціонера

Головне питання при покупці кондиціонера - на що саме ви хочете витратити свої гроші. Відповідей тут може бути дуже багато, в залежності від ваших цілей та переваг. Розглянемо деякі приклади.

Якщо ви власник заміського будинку, а система опалення цього будинку - електрична, має сенс взяти модель спліт-системи з обігрівом. Навіть якщо будинок опалюється за допомогою газу, кондиціонер з підігрівом можна розглядати як відповідний варіант. Особливо в міжсезоння. Якщо ж ви живете у квартирі, то обігрів вам швидше за все потрібен не буде, тому що в більшості випадків регулювати температуру батарей ви навряд чи зможете.

Далі, на що вам доведеться звернути увагу при виборі моноблоку або мобільного кондиціонера - рівень шуму. Для спальні завжди беріть малошумні моделі, навіть якщо вони дорожче, тому що спати приємніше у тиші. Пам'ятайте, що мобільний кондиціонер - в більшості випадків тимчасове рішення, і краще відразу придбати спліт-систему, попри її вищу вартість.

Наступне - це енергоефективність. Беручи до уваги теперішню економічну ситуацію у світі, правильніше вибирати моделі з класом енергоефективності «A» і вище. Краще один раз заплатити дорожче, ніж потім оплачувати величезні рахунки за електроенергію, тим більше що літа стають все спекотніше та спекотніше.

Дуже важливо звернути увагу на те, як ви будете керувати своїм кондиціонером. Пам'ятайте, що деякі моделі, крім стандартного пульта, дозволяють здійснити управління за допомогою звичайного смартфона. Це зручно, тому що пульт має властивість губитися в самий невідповідний момент.

Вибір кондиціонера: що вони можуть і на що звернути увагу перед покупкою

Відносно вибору виробника - тут будь-які рекомендації дати особливо важко. В принципі, сьогодні на ринку кондиціонерів дуже висока конкуренція, тому всі виробники прагнуть «тримати планку». Орієнтуйтеся на особисте враження та проконсультуйтеся зі спеціалістом перед покупкою. Тільки не купляйте китайську «ноунейм» техніку - це точно до добра не доведе.

На що потрібно звернути увагу при установці

Пам'ятайте, що розміщення зовнішнього блоку спліт або мультиспліт-системи - дуже непросте завдання. Якщо ви житель багатоквартирного будинку в історичному ареалі міста, вам доведеться отримати згоду від місцевих органів влади, інакше проблеми вам гарантовані. Крім цього, зовнішній блок неабияк шумить, і якщо ви встановите його під вікнами сусідів - можете гарантовано розраховувати на конфлікт. Від цієї проблеми позбавлені володарі віконних та мобільних кондиціонерів, але, як вже говорилося вище, у цих пристроїв свої мінуси.

Якщо ви зуміли домовитися з іншими мешканцями, то краще повісити зовнішній блок в сторону вулиці, але тут вже набирають чинності вимоги до фасадів багатоквартирних будинків. Загалом, вибір місця для зовнішнього блоку - завдання не таке просте, як здається.

Вибір кондиціонера: що вони можуть і на що звернути увагу перед покупкою

Крім місця розміщення зовнішнього блоку слід домогтися того, щоб шланги, якими до зовнішнього блоку підходить холодоагент, мали мінімальну довжину. Ну і, зрозуміло, подбати про живлення блоку від мережі.

При прокладанні шлангів та живлення доведеться свердлити зовнішню стіну. І краще довірити таку роботу справжнім професіоналам, тому що при виконанні цього отвору слід враховувати розташування в стіні комунікацій - електричних ліній, водопровідних труб та інших мереж.

А головне пам'ятайте, щоб ваш кондиціонер не лишився гарантії, його установку повинен здійснювати лише фахівець з сертифікованої організації.

Джерело


ira.kovalchuk
Ira Kovalchuk

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації