site.ua
член клубу

Читайте також. Нарешті Президент України відповів Путіну на статтю

Сьогодні - день народження Митрополита Андрея.

Андрей Шептицький був щедрим меценатом та благодійником. До прикладу, він віддав свою пожертву від Папи Бенедикта XV на утримання сиротинця, а свій маєток подарував дитячій патріотичній організації «Пласт». Також він врятував у 1944 році 2000 дітей євреїв, яких переховували у Львові та околицях.

За часи його діяльності на Галичині сім разів мінялися господарі: австрійці, росіяни, українці, поляки, совіти, німці і знову совіти. Попри те він був успішним інвестором, бізнесменом, дипломатом та автором книг. Тому до його порад варто прислухатися:

1. Вкладайте у свою працю серце

В кожну працю треба вкладати ціле своє серце, цілого себе, і то в усіх званнях, бо інакше праця не дає добрих наслідків.

2. Робіть своє завдання, не чекаючи лаврів

Служба любові не знає лаврів. Легше часами кров пролляти в одній хвилині ентузіазму, чим довгі літа з трудом сповнювати обов’язки і двигати спекоту дня, і жар, і злобу людей, і ненависть ворогів, і брак довір’я своїх, і недостачу помочі від найближчих, і серед такої праці аж до кінця виконувати своє завдання. Своє завдання, не чекаючи лаврів перед перемогою, ані винагороди перед заслугою.

3. Будуйте рідну хату

Українці прагнуть єдиної держави, і водночас у кожного своє бачення цієї держави. Треба вивчати робити все, щоб посилювати елементи єдності й усувати елементи роздору.

4. Візьміть в свої руки торгівлю і промисел

Нехай майбутні покоління візьмуть в свої руки торгівлю і промисел, бо слабкою завжди є суспільність, що свого промислу не має, убогою є суспільність, в котрій торгують чужинці.

5. Культивуйте найкраще

Формування шляхетної людини потребує цілеспрямованих і довготривалих зусиль. Проте у суспільстві завжди будуть кращі та гірші. Необхідно культивувати все найкраще.

6. Змінюйте себе

Ключ до перетворення України знаходиться в ній самій. Нам важко змінити зовнішні обставини, проте в нашій волі змінити себе.

7. Будьте винахідливими і творчими

Не зловживайте довірою інших, будьте свідомі і своїх прав, і своїх обов’язків. Розвивайте те, що є прекрасне, а не робіть гроша на людських вадах та слабкостях. Будьте винахідливими та творчими.

8. Віддавайте 10 відсотків на корисні справи для громади

Пам’ятайте віддавати принаймні 10 відсотків на корисні справи для громади, вразливих верств. Тобто любіть ближнього, як себе самого. Це і є справжній відпочинок і свято: бачити щасливими людей навколо себе.

9. Розвивайте таланти і здібності

Несіть добру звістку, робіть добро. Пізнайте красу світу, а не руйнуйте її. Ваш стан – це навчитися давати, а не брати. Тому не крадіть те, що не є вашим, а розвивайте таланти та здібності. Тільки так станете справжнім господарем на землі.

10. Любіть Україну

Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою, невтомною працею любіть Україну.

Читайте також. Нарешті Президент України відповів Путіну на статтю

ivan.kozlov
Ivan Kozlov

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації