site.ua
член клубу

Яка ефектна історія в Венесуелі!

Країна на межі гуманітарної і економічної катастрофи під мудрим керівництвом товариша Мадуро. Протести, що тривали кілька місяців, при цьому потихеньку згасають – опозиція, схоже, виявилася неспроможньою впоратися навіть з настільки відвертим бовдуром.

І ось позавчора під час засідання підконтрольного президенту Верховного суду, який приймав щось там не дуже конституційне, і – одночасно з ним – чергового прямого ефіру Мадуро, до будівлі суду підлетів поліцейський гелікоптер з плакатом «350. Свобода». Йдеться про один із символів протестантів – 350-ту статтю конституції, яка наголошує на праві громадян не визнавати владу, якщо вона порушує демократичні цінності і права людини. З гелікоптера стріляли і кидали гранати, але, схоже, символічно, бо ніхто не постраждав. Гвинтокрил ефектно з'явився і так само ефектно зник.

А вже наступного дня в інтернеті з'явилося відеозвернення людини, яка повідомила, що це вона викрала гелікоптер і пошуміла над Каракасом. Людина ця – досить відома в країні: ̶с̶п̶о̶р̶т̶с̶м̶е̶н̶,̶ ̶к̶о̶м̶с̶о̶м̶о̶л̶е̶ц̶ ̶и̶ ̶п̶р̶о̶с̶т̶о̶ ̶к̶р̶а̶с̶а̶в̶е̶ц̶ 36-річний спецназівець Оскар Перез, пілот, парашутист, бойовий пловець і дресирувальник собак, знімався в кіно, активно займався благодійністю, допомагаючи хворим на рак, і має 300 тисяч підписників в Інстаграмі. В зверненні він закликав Мадуро і всю злочинну владу пошвидше йти у відставку і заявив, що представляє цілу коаліцію «військових, поліцейських і цивільних», яка боротиметься за це». «Це – боротьба за життя і за надію», - закінчив звернення він.

Мадуро, зрозуміло, звинуватив у всьому ЦРУ і пообіцяв знайти і покарати «терористів». Але, схоже, впевненості в нього після цього стане ще менше. Якщо в Україні - а на наш майдан багато хто в Венесуелі орієнтується - для каталізації процесів, що призвели до остаточного скидання Януковича, вистачило спіча Парасюка, то ефектний трюк набагато більш розкрученого місцевого персонажа може дійсно активізувати антимадурівські сили. Не знаю, чи дійсно так все станеться, але в тому, що вже досить скоро Голівуд зніме про Переза кіно, я майже не сумніваюся.

juliy.morozov
Юлій Морозов

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації