• 6 років тому
  • Події
  • 6 114
  • 208
  • 268
  • 7

Вчора ОБСЄ зробили заяву щодо общуків та затримання Кірілла Вишинського.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив занепокоєння з приводу обшуків Служби безпеки України в офісах російського державного інформаційного агентства «РИА Новости» і телеканалу RT, які відбулися сьогодні в Києві, а також обшуків у домівках журналістів та їхніх арештів.

«Я нагадую, що згідно з Гельсінським заключним актом, держави-учасниці ОБСЄ взяли на себе зобов'язання полегшити умови, за яких журналісти однієї держави-учасниці здійснюють свої професійні обов’язки в іншій державі-учасниці», - сказав Дезір. «Це стосується акредитації журналістів та кореспондентів іноземних ЗМІ».

«Боротьба з пропагандою не повинна суперечити міжнародним стандартам і не має становити непропорційне втручання в медійну діяльність», - сказав Дезір.

Згідно з повідомленнями, сьогодні вранці Служба безпеки України провела обшуки в офісах «РИА Новости» і телеканалу RT в Києві. Голова бюро «РИА Новости Украина» Кирило Вишинський, громадянин України, який також має російський паспорт, був арештований разом з іншими журналістами.

Цікава заява, звичайне занепокоєння, але ж могло бути й глибоким. Проте, є дуже важливий момент. Гельсінський заключний акт стосується дружби народів, міжнародного співробітництва, поводження з журналістами іноземних країн. Але якось абзац за абзацем з тексту заяви зникає важливий момент: Кірілл Вишинський - громадянин України. І затримали його як громадянина України. І в суд його повезли як громадянина України. Чому в заяві ОБСЄ його називають "громадянин України, який також має російський паспорт"? Що це за таке дивне громадянство?

Кримінальна справа порушена за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодекса України "Державна зрада". Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

Звісно, що деяку нещирість заяви Арлема Дезіра помітили українці.

Наприклад, медіаюрист Ігор Розкладай звернув увагу пана Дезіра на те, що російські інформаційні агенції, які мають нагороди за окупацію Криму, є частиною військової машини і наявність у них веб-сайту ще не робить їх медіа.

Замість того, аби якось виправити заяву, припинити оцінювати все, що трапилося з Кіріллом Вишинським, крізь призму двуголового орла на його запасному паспорті, Арлем Дезір продовжує наполягати на своєму. Кірілл Вишинський для ОБСЄ - іноземний громадянин в Україні.


Вам не здалося. "Foreign journalist" означає "іноземний журналіст". Для ОБСЄ ситуація з російським пропагандистом Вишинським виглядає як переслідування в Україні іноземного журналіста. Вибіркова сліпота не дозволяє міжнародним спостерігачам побачити український паспорт.

Хотілося б нагадати ОБСЄ, що хоч до Кірілла Вишинського і не можна застосувати положення Гельсинського заключного акту, та там є дещо важливе, що, схоже, в офісі з питань свободи ЗМІ воліють не помічати так само, як і українське громадянство. Наприклад, домовленість про те, що жодні спори між країнами-учасницями не будуть вирішуватись силою чи навіть погрозою сили. Здається, Росія вже давно не виконує цих домовленостей. І чим швидше європейці зрозуміють, що пропаганда - це теж зброя, а її застосування - це теж агресія, тим швидше ми всі знову почнемо жити в умовах безпеки, справедливості і співробітництва.

Не знаю, про які міжнародні стандарти боротьби з пропагандою говорить в своїй заяві представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір, адже, схоже, їх просто не існує, бо не існує ефективних теоретичних методів. Ми це на собі як ніхто інший відчуваємо. За російськими пропагандистами їдуть російські танки. Добре стандартизувати правильність методів боротьби, коли вони їдуть не по твоїй країні, і за те, щоб вони до твоїх кордонів не добрались, гинуть солдати іншої держави. Наприклад, наші. Прокиньтеся там всі. Ми захищаємо не лише себе, але й вас.

kateryna.handziuk
Катерина Гандзюк

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації