8 червня 2021 року пройшов другий день форуму Україна 30. Екологія, присвячений майбутньому лісів України. У форумі взяли участь представники Лісової опікунської ради в Україні (FSC® Україна) та провідні експерти лісової галузі для обговорення сучасних викликів та розвитку лісогосподарювання в Україні.

“Україна 30. Екологія” — це всеукраїнський форум, присвячений оцінці сучасного стану екології в Україні та пошуку рішень з мінімізації змін клімату, захисту довкілля та раціонального використання природних ресурсів. Другий день форуму «Україна 30. Екологія» був присвячений збереженню довкілля, зокрема, порятунку лісів. Дискутував також і президент України Володимир Зеленський, який заявив про ініціативу створення додаткового 1 млн га лісів в Україні.

У форумі взяли участь представники Лісової опікунської ради України (FSC Україна), яка опікується відповідальним веденням лісового господарства, забезпечуючи дотримання балансу економічних, соціальних та екологічних інтересів. Представники організації долучились до аналізу сучасного стану українських лісів. Лісогосподарювання залишається найбільш конфліктною сферою суспільних відносин, оскільки наявні протилежні запити на отримання благ і корисностей від лісу. Брак часу не дозволив розкрити заявлену на форумі тему, однак були порушені важливі питання, які знаходяться в центрі уваги організації.

Приємно, що прозвучало суворе застереження і неприйняття фактів порушення сезону тиші внаслідок проведення санітарних рубок у виступі Голови Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування Олега Бондаренка. Це означає, що наші спільні зусилля з WWF Україна по забезпеченню дотримання вимог законодавства з охорони тваринного світу знаходять свій відгук і підтримку парламентарів. Задекларовані завдання ставлять високу планку перед державними інститутами та суспільством у досягненні цілей сталого розвитку пов’язаних зі збереженням і примноженням лісових екосистем, — зазначив Павло Кравець, директор FSC Україна.

Про позицію Лісової опікунської ради (FSC) щодо фактів порушення сезону тиші можна ознайомитися за посиланням: https://ua.fsc.org/ua-ua/newsroom/id/752

Forest Stewardship Council® (FSC®) — міжнародна неурядова організація, діяльність якої спрямована на підтримку екологічно та соціально відповідального управління лісами та забезпечення невиснажливого використання лісових ресурсів. Тобто знак FSC на деревині або на зробленому з неї товарі — показник того, що продукція виготовляється з деревини з лісу, в якому ведеться відповідальне лісове господарство. На сьогодні FSC представлена у 82 країнах. Загальна площа FSC сертифікованих лісів складає 226,4 млн га. Розвиток FSC сертифікації в Україні триває понад 20 років. Станом на травень 2021 року в Україні сертифіковано 4,4 млн га лісів та видано 129 сертифікатів системи ведення лісового господарства. Лісопромисловий бізнес охоплений 404 сертифікатами ланцюга постачання.


marina.buga
Марина Буга

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації