Хелоу, еврі баді! Коли ви сподівались, що сьогодні я писатиму про золоту осінь, про притаманний їй легкий сум та мрійливість, про каштани і всяке таке, то я вам скажу - ніт(с)! (Шкода, що не можна якось впиляти під це "ніт" інтонацію та вираз обличчя тієї молодички, але то таке... ). Так от, я кажу вам - ніт! Я, як провокатор, троль і просто паскудна скотиняка, буду вас знову провокувати. І знову мовним питанням. Ну не можу я без ваших щирих емоцій, мої ви бубочки, рибоньки й котики. Тим більше, що краще провокуватиму вас я, мої провокації не матимуть глобальних наслідків. Ну показитесь трохи... Але ви навчитеся реагувати на них адекватно, наберетесь досвіду та розуму. І коли вас провокуватимуть московські боти, ви просто мудро посміхатиметесь у вуса (в кого вони є, звичайно), і думатимете, що які ж дурнуваті ті московити...

Але з іншого боку, прошу зважити на те, що я тему мовного питання не розкручую перший. Є прецедент - я реагую. Вентилятор крутиться, я тільки трішки підкину гіменця. Бачите, я чесний з вами, як Ісус Йосипович перед розп'яттям.

Тому, вйо до провокацій! А починалось все от з чого. Є така чудова група в фейсбуці "Вата шоу", там хтось запостив статтю з назвою "Нова “Міс Україна” демонстративно заявила, що не говоритиме українською". Ну і звичайно коменти під постом запалали праведним гнівом: "Тупая курица", "Вот тварь", "Дура как дура", "Вид-спермоприемник. Подвид - обычный."(Коменти цитую на мові оригіналу). Ну і тому подібне ще й українською. Ну я взяв за звичку читати не тільки назву статті, як більшість коментуючих там, а прочитав статтю повністю. Стаття була реакцією на пост цієї місс України в соцмережі. Баришня накалякала купу банальщини, а в постскриптумі додала, що, цитую:

"...Я имею право излагать свои мысли на каком я хочу языке(или закон Украины не разрешает мне думать на русском языке!?)..."

І читаючи коменти, в яких цю мамзель відміняли у всіх відмінках як російською, так і українською мовами, в мене виникло просте, але слушне питання:

- Людоньки добрі, тиждень потому російськомовні патріоти писали те саме "ми імєєм право абщацца на руском, і нікто нам указивать ні будєт", "бальшинство в акопах - рускагаварящіє" і всяке таке, але чому їм можна, а цій мамзелі - ні? Може вона теж патріотка, і по своєму любить Україну, а от вивчити українську в неї, як і у більшості російськомовних патріотів, кебети не вистачило?... Ну складна в нас мова, що поробиш... Не кожному вдається. Що скажете? Бо якось дивно виходить, одним думати і спілкуватися російською можна, а іншим - зась. Одні у вас патріоти і чіпати їх - боже збав, а інші - "спермоприемник(с)". Якось негарно виходить...

Але як би там не було, не відмовляймо собі в задоволенні сказати:

Слава Україні!

ПиСи. Посилання на статтю:

https://www.dymka.com.ua/ukraina/nova-mis-ukrayina...

mihaylo.maryanich
Михайло Мар'янич

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації