Хотілось висловити своє ставлення до недавнього мовного скандалу навколо збірної України з футболу. Дитяча письменниця Лариса Ніцой піддала критиці наших футболістів за те, що вони не користуються рідною мовою. На її критику з'явилося багато негативних коментарів в соцмережах й зокрема в Фейсбуці від так званих патріотів.

Наприклад відомий блогер Мирослав Олешко та деякі інші вважають, що не можна змушувати людей говорити українською мовою, бо це некультурно й дратує росіян. Мені здається, що це не що інше, як постколоніальний синдром й комплекс меншовартості який розвився в українців упродовж сотень років бездержавності.

Звичайно, в побуті кожен має право говорити тою мовою на якій бажає, але коли ти представляєш країну на міжнародній арені, то ти просто зобов'язаний говорити державною. Таких проблем немає в жодної державної нації. Звичайно польські футболісти говорять польською, російські російською, англійці англійською й так далі, й тільки в нашому хворому суспільстві виникають дискусії з цього приводу.

Хотілось би почути вашу думку з цього приводу.

nestor.nazarov
Нестор Назаров

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації