Багато людей хочуть покращити стан власного життя, стати здоровішими, молодшими та продуктивнішими. Біохакінг – це інструмент, завдяки якому можна досягти всіх перерахованих цілей.

У широкому сенсі біохакінг – це системний підхід до вивчення організму, комплекс методів, спрямованих на поліпшення здоров’я та підвищення якості життя.

Біохакери прагнуть, щоб їхнє тіло і мозок функціонували краще, методом вдосконалення їх біології та електрики. Поняття «біохакінг» походить від англійського слова «hacking», що перекладається як «ламати», «зламувати». Але спочатку це слово означало «усунення нерівностей», тому хакерами спочатку називали програмістів, які доопрацьовували програмний код до функціонального стану. Поняття «біохакінг» означає не тільки «злам», але і «доопраціювання», «вдосконалення».

Серед основних цілей біохакерів є такі:

 • вилікувати та запобігти різним захворюванням;
 • збільшити тривалість життя (деякі прихильники біохакінгу впевнені, що вже сьогодні є способи, які дають змогу продовжити життя до 100 і більше років. У перспективі вони сподіваються, що з’являться технології, які дадуть змогу збільшити тривалість життя до 500, 1000 років або навіть побороти смерть);
 • знизити біологічний вік;
 • підвищити продуктивність і працездатність;
 • поліпшити ментальне здоров’я та підвищити мозкову активність;
 • продовжити молодість і зберегти красу;
 • підвищити якість життя та багато іншого.

Біохакери розглядають людський організм як механізм, який із часом починає гірше функціонувати. У період молодості всі його системи працюють справно, людина є працездатною, активною та привабливою. Із віком картина змінюється: внутрішні органи зношуються, хвороби прогресують, на шкірі проявляються вікові зміни, а енергії стає все менше й менше. Прихильники біохакінгу вірять, що вони здатні «зламати» організм і взяти його під свій контроль, а допоможуть їм із цим сучасна наука, медицина та інноваційні технології.

В загальному сам термін Біохакінг являється визначенням процесу управління здоров'ям, який можна виміряти. Використовується для лікування різноманітних хвороб і управління ризиками їх розвитку. В основі біохакінгу реалізація надлюдини, оптимальне відновлення ментального та фізичного здоров'я, досягнення високої продуктивності, продовження життя та поліпшення його якості.


Біохакінг — це процес використання науки, біології та самостійних експериментів для контролю і вдосконалення свого тіла, розуму і життя.

В арсеналі сучасного біохакера крім стандартних оздоровчих процедур також є різні види гаджетів. Серед них:

 • девайси для відстеження показників організму: трекери активності, пульсоксиметри, пульсометри тощо;
 • прилади для поліпшення показників здоров’я. Наприклад, деякі ентузіасти використовують електростимулятори мозку для розвитку когнітивних здібностей;
 • пристрої, призначені для моніторингу навколишнього середовища. Одне із завдань біохакерів – сформувати навколо себе сприятливе для життя середовище. Для цього вони використовують метеостанції, зволожувачі повітря, аналізатори та інші прилади, за допомогою яких оцінюють якість продуктів і води, визначають рівень забруднення повітря, радіації тощо;
 • гаджети, вживлені в тіло. Деякі біохакери імплантують у своє тіло пристрої, оснащені різними функціями.

Біохакінг або біологічне вдосконалення все більше набирає популярність у всьому світі. Біохакери використовують технології для модифікації свого тіла за естетичними та функціональними причинами.

Здоров'я — це комплексний стан вимірюваного (у визначенні ВООЗ «повного») станів фізичного, душевного і соціального благополуччя.

Формування поняття біохакінгу проходить в постмодерному форматі, а не в академічній закритій медичній сфері та формується зацікавленими в біохакінгу персонами або вже практикуючими біохакерами.

Людина може змінювати базові параметри без допомоги професійних біохакерів (наприклад, ріст і вага), або з допомогою медицини — лабораторно. Відвідування клініки не є обов'язковою умовою, якщо ви здатні в домашніх умовах зробити собі УЗД і зробити деякі аналізи.

Важливою складовою біохакінгу являється продукування гіпотез про те, як можна вплинути на здоров'я, впровадження цих гіпотез і верифікація їх результату. Біохакінг виходить на велику сцену і в скорому часі стане трендом номер один в розвинутих державах поступово займаючи лідируючі позиції на світовому ринку. Далі буде…

oleg.onats
Олег Онаць

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації