"Сьогодні в парламенті є 237 підписів учасників коаліції, які не відкликано. Це факт", сказав Голова Верховної Ради Володимир Гройсман на брифінгу в понеділок.

Тепер вже я кажу, що Володимир Гройсман збрехав. Це факт! І зараз я це доведу.

Я вже писав про питання юридичних тонкощів існування, а точніше припинення існування коаліції. Але керівництво Верховної Ради продовжує грати в наперстки.

Гройсман заявляє, що коаліція існує і нараховує "237 підписів учасників коаліції". Якщо грати в гру Гройсмана з "підписами учасників", які "не є відкликаними", то 237 підписів не існує.

Вже очевидно, що 237 - це сума депутатів, які входять до фракцій БПП + НФ + Радикали Ляшка. Проте Ляшко вийшов з коаліції 1 вересня, однак саме його фракція не відкликала підписи. І явно не збирається цього робити, мотивуючи це гнилими "відмазками".

Тепер УВАГА! 22 грудня 2015 року Парламент позбавив депутатських повноважень члена фракції РПЛ Злату Огнєвіч. 24 грудня на її місце заходить Юзькова Тетяна. Станом на 24 грудня фракція Ляшка вже не перебуває в коаліції, а, отже, Тетяна Юзькова не могла ні юридично, ні морально подати заяву на вступ в коаліцію. Тобто виходимо зі зворотнього - у коаліції вже 236 "підписів". Гройсман збрехав і це факт!

Ситуація погіршується, якщо копаємо далі! Член фракції БПП Олександр Сугоняко подав заяву на вихід з коаліції і це засвідчили в тому ж Апараті ВРУ. Тобто, або ж Гройсман у даному випадку вважає персональний вихід з коаліції юридично нікчемним (як це є насправді згідно Конституції), і тоді розмови про те, що РПЛ не відкликала "підписи" є грубим перевищенням владних повноважень і порушенням Кримінального Кодексу, або ж виходимо на цифру 235 "підписів", і ще один доказ брехні Голови ВРУ.

Про існування коаліції публічно заявляв спершу заступник Гройсмана Андрій Парубій, а вже потім і сам Володимир Гройсман. При цьому жодної інформації про кількісний та персональний склад коаліції ні на сайті Верховної Ради, ні будь-де інде не існує. У зв'язку з цим спершу я подав інформаційний запит в Апарат Верховної Ради України, отримав відповідь, що апарат Ради не володіє такою інформацією!!! А 10 днів тому подав запит Гройсману та Парубію, які заявляли, що така коаліція існує, а, отже, вони, як посадові особи Верховної Ради володіють інформацією про кількісний та персональний склад коаліції. На відповідь вони мали 5 днів. Пройшло вже 10, вони порушили Закон "Про доступ до публічної інформації", адже не надали мені цієї суспільно важливої інформації.

То ж чому так ретельно, з порушенням закону, приховується інформація про персональний склад коаліції? Це логічно, бо я впевнений, що навіть з фракцією радикалів у Верховній Раді немає 226 і більше "підписів" депутатів у коаліції. Я переконаний, що всі народні депутати, які увійшли до Парламенту на заміну тим же депутатам, які стали членами уряду, чи головами ОДА, не подавали ніяких "заяв про приєднання до коаліції", адже згідно Конституції у нас коаліція складається з парламентських фракцій, отже достатньо заяви про вступ у фракцію, а це автоматично робить народного депутата, фракція якого в коаліції - учасником коаліції. Тому фізично ніхто таких "підписів" не подавав.

Таким чином як мінімум не існує ще 15 "підписів" депутатів, які вибули і на їх місце зайшли нові депутати - виходимо на цифру 220!

Коаліції не існує з іграми Гройсмана, чи без них з 19 лютого. Отже із кінця цього тижня у Президента виникає ПРАВО розпустити Верховну Раду і призначити перевибори ВРУ, якщо впродовж тижня не буде створено нової коаліції. Саме тому сьогодні той же Гройсман заявив, що на створення нової коаліції у Ради є "лічені дні". Адже після цього Президент Порошенко не зможе перекидати відповідальність на недолугий Парламент, тоді тільки він буде відповідальним за розв'язання глибокої політичної кризи, кризи недовіри до уряду та Парламенту. Він повинен буди зробити вибір. Або розв'язати кризу - перезавантаживши як уряд так і Парламент, призначивши перевибори, або законсервувати політичну кризу, яка обернеться для нього загрозою проведення вже перевиборів Президента.

oleksandr.aronets
Олександр Аронець

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації