Коли я заходжу в громадські заклади харчування, чи магазини то за моїми підрахунками офіціанти лише в 1 з 10 випадків обслуговують мене українською (хоча ті ж офіціанти між собою розмовляють українською). Коли я йду по вулицях - я бачу 50% рекламних вивісок російською, ще 10% іншою мовою, і менше 40% - українською. Ми, україномовні носії мови, кияни не відчуваємо, що живемо в Україні. Хоча офіційна статистика каже, що відповідно до перепису населення в столиці мешкає 82% етнічних українців, а також згідно соціологічних опитувань понад 60% киян спілкуються українською мовою. То ж чому ми змушені почуватися у столиці УКРАЇНИ іноземцями? Хто має захистити наші законні права на отримання послуг рідною державною мовою, бачити рекламу українською мовою, чути від чиновників державну мову?

Вихід є, коли його шукаєш!

З ініціативи депутата Київради, добровольця батальйону "Карпатська Січ" Юрія Сиротюка фракція ВО "Свобода" в Київраді подала проект рішення про «Про подолання наслідків совєцької окупації в мовній царині» у місті Києві. Пропонується проект рішення, що передбачає всебічний захист української мови у столиці. Адже ні державні структури, ні суб'єкти господарської діяльності не визнають, або ж ігнорують право киян отримувати послуги державною мовою.

Згідно проекту пропонується наступне.

Київська міська рада повинна чітко встановити, що рекламні оголошення, вивіски, плакати, афіші, повідомлення та інші форми аудіо- і візуальної рекламної продукції повинні виконуватись українською або іншою мовою з обов'язковим зазначенням їх перекладу чи транслітерації українською мовою. Суб'єкти господарювання на території міста Києва повинні надавати послуги у сфері обслуговування (спілкування із клієнтами, меню в закладах громадського харчування, тощо) першочергово українською мовою і переходити на іноземну мову виключно у випадку, коли це є прийнятним для сторін. Порушення вказаних норм є неповагою до споживачів послуг - носіїв української мови та містить в собі ознаки порушення прав споживачів. Окрім цього, при укладенні договорів з суб'єктами господарської діяльностів сферах земельних відносин, реклами, транспорту, інвестиційної діяльності, управління комунальним майном та інших передбачати обов'язок контрагентів неухильно дотримуватись вищезазначених мовних норм.

Проект рішення в стадії обговорення, тому закликаємо всіх охочих долучитись до внесення правок, доповнень у наш проект. Пропонуємо утворити оргкомітет для обговорення просування проекту рішення. Долучайтесь! Пишіть мені на сторінку у ФБ, обговоримо всі пропозиції!

Зробимо Київ не просто європейським містом, а насамперед українським!


Проект рішення за посиланням:
http://kievcity.gov.ua/news/34461.html

ГЕТЬ МОВУ ОКУПАНТА З КИЄВА!


oleksandr.aronets
Олександр Аронець

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації