Емоції трохи вщухли, люди перестали таврувати мітингувальників, які вийшли на обґрунтований протест проти незрозумілих змін до Конституції, "терористами". Тепер можна спробувати розібратись, чому трапилась ця трагедія, хто виконавець і організатор.

Скажу, що я особисто був на площі, тому вибухівка могла потрапити і в мене, тому я теж зацікавлений, щоби було об'єктивне розслідування, і справжнього, а не "призначеного" Аваковим, убивцю знайшли. Саме застосування вибухівок/гранат/пістолетів на подібних акціях вважаю неприпустимим.

Тепер до суті.

Все йшло нормально, акція завершувалась, люди готувались розходитись. Причин штурмувати Раду, коли в ній не залишилось депутатів, не було взагалі. То що ж стало каталізатором штовханини?

Загальновідомо, в АТО загинули вже 20 свободівців. Плакати героїв розділяли мітингувальників і силовиків.

Спершу хтось із силовиків (ймовірно, колишній беркутівець) крикнув у натовп фразу: "уёбуйте отсюда, майдауны недобитые!". Це чули кілька десятків людей.

Після цього очевидно що не бійці Нацгвардії, а особисті "орли Авакова" (це ті, які були "орлами Захарченка" і нікуди не ділися) почали топтатися по плакатах із зображеннями героїв.

Безумовно, реакція здорової людини в такому випадку була цілком передбачувана. Не кажучи вже про реакцію десятків ветеранів АТО, які були на акції.

Однак і це ще не все. Ось відео з початку сутички:

Як бачимо, мітингувальники мирно стояли, а силовики накинулись на них, спровокувавши сутички.

Це зробили мирні Нацгвардійці?.. І так, до відома: законами України Нацгвардії заборонено брати участь в охороні мирних акцій, оскільки НГУ підпорядковується Авакову. І це він особисто дав злочинний наказ залучити строковиків-нацгвардійців для охорони БУДІВЛІ Ради!

Ще один цікавий факт. На акцію Олег Тягнибок прийшов із сином і дочкою. Син був разом з Тягнибоком у перших рядах. Ви,як батьки привели би своїх дітей на акцію, де ви ж спланували кровопролиття? Отож-бо...

Вже після кривавих подій Аваков заявляв і по Інтернету розпустив фото Тягнибока, який начебто б'є нацгвардійця. Але жоден телеканал не показав відео, яке демонструє як Тягнибок з сином виводять хлопця від розлючених мітингувальників.


Ще одна брехня фейсбук-міністра!

А це фото демонструє, як невідомий в цивільному одязі з-за спин силовиків кидає в мітингувальників шумову гранату.

Чому ці кадри не показує Геращенка?

А ще Аваков персонально звинуватив Тягнибока і "Свободу" у скоєнні терористичного акта. Без суда і слідства - у найкращих традиціях сталінського режиму. Може, Аваков, окрім міністерського крісла, обіймає ще крісло "верховного судді України", яке сам собі придумав? Бо як іще пояснити десятки прикладів його слів, де він когось оббріхував, а трохи згодом ті люди виявлялись невинними.

Найяскравіший приклад, що спливає у пам'яті, знову ж таки пов'язаний зі "Свободою", коли на Покрову свободівці проводили акцію протесту під ВР. Тоді Аваков заявив, що свободівець із ланцюгом побив нацгвардійця. Пригадуєте? Так ось, підозрюваний виявився не свободівцем, і досі його провина не доведена і закон до нього претензій не має.

Інші приклади, коли Аваков видавав себе за суддю:

Показово затримав на засіданні уряду Бочковського, якого згодом відпустив суд.

Затримав за буцімто хабар керівника Дзержинської у місті Кривий Ріг районної ради Сергія Степанюка. Степанюк Повернувся на робоче місце.

Безпідставно звинувачував міністрів-свободівців Мохника і Швайку - досі жодних кримінальних справ немає.

Сфабрикував справу на націоналістів за начебто вбивство Бузини.

Повний список - довжелезний.

Однак у понеділок Аваков сміливо взяв на себе ще одну непросту місію - виступив у ролі судмедексперта. Він, мабуть, зробив розтин тіла загиблого нацгвардійця і зі знанням справи заявив, що він був убитий "свободівцем із батальйону "Січ", який кинув гранату" . Хлопця затримали. Затаврували "вбивцею" без суда і слідства. Безумовно, якщо він кидав бойову гранату - треба судити по всій тяжкості закону, безвідносно до того, членом якої організації він був. Але якщо це не він кидав? Чи кидав не гранату, а шумову гранату... І головне, Аваков заявив, що нацгвардієць загинув від осколкового поранення в серце. - Це після розтину, який зробив особисто Аваков? Ні, це була голослівна заява політикана і брехуна Авакова. Адже вже наступного дня радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко заявив, що "той чоловік, який загинув (боєць Нацгвардії), він був убитий пострілом у серце, не від осколка, а від кулі".

Цю ж тему аналізує боєць АТО Юрій Чорнота, який пише, що "менти і вевешники на всіх заходах з ОГП завжди ходять у бронежилетах. І покійний захисник Верховної Ради також був у ньому. Бронежилет, навіть 2-го класу, призначений витримувати осколки. Але те, що його вбило - прошило його наскрізь. Болт, гайка чи цвях, обліплені на шмат тротилу чи пластиду, теж не мають такої сили. І я знаю, про що говорю - на війні на моїх очах люди підривались на гранатах."

Як бачимо, аргументація Авакова розвалюється. Виглядає на сплановану провокацію з якоюсь глобальною метою.

І на завершення.

На акції були присутні кілька політичних та кілька громадських організацій. Аваков без доказів вказав, що саме "Свобода" винна. Ну ок. Тільки Аваков керувався лише політичною доцільністю і бажанням знищити політичних опонентів. Інакше він би спитав у безпосередніх учасників подій або ж дочекався доказової бази, зібраної слідчими, а тільки тоді б говорив. А те, що деяких найбільш буйних мітингувальників координували люди в формі, про що сказав учасник подій - десантник Віталій Шевченко, Аваков не захотів чути:

"Я увидел, что отдельные люди стали разбиваться на небольшие группки – они готовили новые провокации. Мне пришлось их силой расталкивать, откидывать друг от друга. Также я заметил, что у этих ребят были координаторы – люди, которые ходили в толпе, подсказывая, когда кидать дымовые шашки, взрывпакеты и т.д. Один из таких координаторов, увидев, что я ору на провокаторов, стал ходить за мной. Это был мужчина с бородкой, на нем была форма."

Це зайвий раз наштовхує на стару істину, що "Тримай злодія!" найгучніше кричить сам злодій. Аваков не дав вказівки перевіряти підозрілих осіб, Аваков не забезпечив порядок, Аваков не впорався зі своєю роботою. Його бездіяльність коштувала життів невинних хлопців. Навіть якщо він не має відношення до теракту, я не вірю, що він може забезпечити чесне і об'єктивне розслідування через наведені вище аргументи. І через ті ж аргументи він давно заслуговує бути звільненим.

Далі буде...

P.S. Як резонно сказав один із найпрогресивніших суддів Конституційного Суду, який свого часу не прогнувся під Януковичем і не підтримав конституційний переворот 2010 року, написавши окрему думку - Віктор Шишкін, якщо б у нас був нормальний прокурор, після всіх цих подій Аваков має бути заарештованим.

oleksandr.aronets
Олександр Аронець

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації