Якщо вірити російським ЗМІ, «крок до миру» став наслідком успішної спецоперації української влади та військового командування проти добровольців.

Про несподіваний початок розведення військ поблизу села Золоте в Луганській області першим оголосив міністр закордонних справ України Вадим Пристайко. Зробив він це в кулуарах інвестиційного форуму в Маріуполі, в якому брав участь і президент Зеленський. Причому новини з цитатою «розведення йде прямо зараз» з’явилися в публічному доступі за кілька хвилин до полудня, часу, коли процес мав стартувати формально.

Небайдужа громадськість – принаймні, у соцмережах – одразу звернула увагу на те, що досі вимогою Києва була відсутність обстрілів на ділянці розведення протягом семи днів. Між тим, хоча міністр Пристайко заявив, що обстрілів не було вже цілих десять днів, на сторінці Штабу Операції об’єднаних сил (ООС) за 26 жовтня повідомлялося про обстріли безпосередньо ДІЛЯНКИ РОЗВЕДЕННЯ СИЛ поблизу Золотого. Крім того, цього дня, як і в наступні дні, там розміщувалася інформація про регулярні обстріли ПОБЛИЗУ ділянки розведення сил.

Новинні стрічки дають підстави вважати, що для багатьох у Штабі ООС сам початок сьогоднішнього розведення військ і то виявився сенсацією. Майже одразу після появи заяви міністра Пристайка «Укрінформ» зв’язався з керівником пресцентру Андрієм Агеєвим, який повідомив: «Я не можу коментувати міністра закордонних справ, але у нас підтвердженої від нашого командування жодної інформації на ранок не було. Ніяких рухів в напрямку розведення сторін наразі не проводиться».

Цю інформацію широко процитували чи не всі новинні стрічки країни. Більшість із них так само дружно потім її зняли. Адже вже за пару годин на тій-таки сторінці ООС з’явилося повідомлення, що розведення сил таки проводиться!


Що ж. Згідно із сепаратистськими та російськими інформагенціями, а пізніше й випусками теленовин, про початок розведення заздалегідь не знали навіть ватажки терористів. І навіть учасники чергового раунду переговорів Тимчасової контактної групи в Мінську, який відбувався саме цього дня. За інформацією РИА «Новости», коли повідомлення про це прийшло в Мінськ, у зустрічах підгруп навіть оголосили незаплановану перерву.

І вже лише близько 8-ї вечора Штаб ООС повідомив, що «зафіксований 26.10.2019 представниками Об'єднаних сил факт обстрілу ділянки розведення у Золотому-4 не знайшов підтвердження у представників СММ ОБСЄ».

Жодних пояснень того, чому дані лишалися на сторінці Штабу ООС майже три дні і як взагалі можливе таке неузгодження, надано не було. Як тепер вірити іншим повідомленням ООС – питання в принципі без відповіді.

Звичайно, одразу ж напрошується конспірологічна версія: насправді обстріли були, але офіційний Київ у «змові» з ОБСЄ вирішив їх замовчати, банально підставивши українських військових.

Щоправда, перегляд російських телеканалів та новиних стрічок дає й інший варіант відповіді. Перевага якого в тому, що це – хоч якийсь варіант, причому внутрішньо несуперечливий, тоді як з українського боку, принаймні, до ранку 30 жовтня, адекватних пояснень плутанини так і не надійшло.

Якщо вірити, повторімось, російським медіа, вся справа полягає в тому, що в Києві нібито страшенно боялися спроб ветеранів добровольчих батальйонів завадити розведенню військ у Золотому. Тому все й трималося під величезним секретом. Ба більше: саме з цієї причини нібито тримається в таємниці дата розведення військ у третій ключовій точці, під селом Петрівське на Донеччині.

Про цю дату начебто домовилися на тій-таки зустрічі в Мінську (після отримання інформації про справи в Золотому). Але, як заявила «міністр закордонних справ ДНР» Наталя Ніконорова, тримати цю дату будуть в секреті саме для того, щоби про неї не дізналися «українські націоналісти», в чому, мовляв, не зацікавлені ні сепаратисти, «ни украинская сторона».

Понад те. Телеканал «Россия-1» у своєму сюжеті показав відео, де нібито зафільмовано українських військових, які спеціально обманюють українських же добровольців, що збираються (теж нібито) завадити розведенню сил в Золотому. «Військові» повідомляють, що насправді розведення буде в Петрівському, і тим самим, мовляв, героїчно допомагають здійснити «перший крок до миру».

Власне, не зовсім зрозумілою лишається навіть доля розведення сил у Петрівському, яке, як заявив міністр Пристайко, можливе лише за тієї ж таки умови семиденної «тиші» з боку бойовиків. Особливо враховуючи, що надмірна секретність «миролюбного» Києва вже посіяла велику недовіру до офіційних повідомлень і Штабу ООС, і ОБСЄ і, звичайно, політиків.

Розширену версію – з тролінгом росіянами Зеленського та Богдана, «розбором польотів» вчорашнього «Мінська» і характерною цитатою з програми «Время» – читайте тут

olexander.mykhelson
Олександр Михельсон

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації