Коло магазину, в тіньочку, на лавочці три пані розмовляли про спеку,город та глобальне потепління і це власне все те, що я всиг почути, коли до них наближався. Зупинився, привітався і поцікавився,чому ж у них грядки на городі в такому критичному стані? Де полив рослин ? Кали пані втомилися говорити одночасно, а я – встиг мовчки відпочити, та дещо зрозуміти з трьох одночасних монологів і вирішив їм допомогти порадою.

Проблема була спільна та проста - на два-три рядки гірків, та на 40 кущів помідорів кожна пенсіонерка немала змоги купити, встановити та експлуатувати поливну систему, що в асортименті представлені на ринку.

  • Давайте купимо полину систему в нашому магазині – кажу я.
  • Немає там такого – сміються пані з мене !
  • Є ! І зовсім недорого – наполягаю я – тим паче, що ось у Вас вже є половина від системи поливу - це Ваша англійська шпилька.
  • Як іде полив ?
  • Вже півмішка витікло – каже задоволена пані – рослина ожила. А під пакетом вологий грунт, що не висихає миттєво на сонці.
  • Це не дуже досконала система поливу, бо заповнювати пакети одному – явно незручно – визнаю я
  • А я край пакета мотузкою до тички підв’язала, тепер і кущ помідорів і його пилив на спільній підпорці – повідомляє пані про власну інновацію - так доливати воду в пакет мені швидше і зручніше.
  • Шкода,що аґрус та інші кущі так полити не вдасться – зітхнули шановані пані.
  • Для поливу кущів чи дерев слід дотримуватися одного непорушного правила - кажу я - внутрішній целофановий мішок повинен бути більшим від зовнішньої оболонки.

В магазині купляю рулон целофанових пакетів для побутового сміття. Ідемо гуртом до найближчої грядки.

Відриваю пакет, розкриваю та наливаю в нього відро води. Горловину зав’язую. Англійською шпилькою роблю прокол у кутку пакета.

Наступного дня : підходжу, вітаюся,розпитую.

Для поливу кущів можна використовувати б/в мішки від будівельних сумішей, то що, а під плодове дерево - стандартний мішок. Як зовнішня оболонка, а внутрішню зробити самому з чорної плівки, використовуючи праску ( ширина пайки 10-15 см).

Коло куща варто забити 3 кілка та зафіксувати між ними поливний модуль, а для поливу плодового дерева фіксацію робіть на скелетні гілки. Робіть лише 1-2 проколи, щоб вода витікала за 2-3 доби. Мульчування грунту довкола поливного модуля покращить результат в рази.

ОТГ в сільській місцевості варто створити бригаду, що буде опікуватися поливом садів у пенсіонерів та на решті садиб. Вже наступного року ОТГ відкриє заготівельний пункт та матиме ресурс для функціонування цеху по виготовленню натуральних соків, лінію по виготовленню сухофруктів, лінію по заморозці, лінію по виготовленню гранульованого корму для скота.

Таким чином, в перспективі, матимемо робочі місця та додатковий заробіток для населення. Завдяки використанню англійської шпильки.

До уваги українських виробників !

Інноваційна пропозиція виготовляти спеціальну насадку на бензокосу для застосування в поливній системі. Насадка дозволить ефективно зволожувати значні площі городів, садів.

Бензокоса є практично на кожному обісті, а пропонована насадка буде новинкою на ринку та матиме великі перспективи з продажу.

Зацікавлену сторону запрошую до спілкування.

olexandr.tovmach
Olexandr Tovmach

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації