Нарешті нещодавно науково доведена подібність коронавірусу до ретровірусів, зокрема вірусу ВІЛ-СНІДу, про що я писав ще на початку пандемії у серії статей про Суперкоронавірус та Коронавірус-СНІД 1,2,3. Як встановили вчені з Массачусетського технологічного інституту, фрагменти геному коронавируса можуть включатися в геном людини, як це роблять ретровіруси. Це означає, що ефективної вакцини проти коронавірусу, як і проти ВІЛ-СНІДу, створено бути не може. Навіть якщо вакцина покаже свою ефективність у короткостроковій перспективі протягом 6 міс, то потім через зниження імунітету до цього штаму коронавірусу, частково вбудованого у ДНК власних клітин, та через появу нових штамів коронавірусу, вакцина від хвороби захищати вже не буде.

Оптимальним періодом для оцінки ефективності дії вакцини проти ретровірусів та коронавірусу SARS-CoV-2, що викликає COVID-19, є 1,5-2 роки. Саме через 18 місяців були оцінені результати вакцинації від ВІЛ експериментальною вакциною HVTN у Південній Африці. Рік тому вчені оприлюднили результат: з числа вакцинованих HVTN вірусом ВІЛ заразилися 129 осіб, в той час серед учасників, яким давали плацебо, таких випадків налічувалося 123. Тобто через 1,5 роки після введення вакцини захворіло більше людей серед вакцинованих, ніж серед тих, хто не отримував вакцину. На мою думку, відбулося зараження геному людини окремими нуклеотидами ретровіруса ВІЛ, які містилися у вакцині, що послабило опір людини до зараження новим штамом ВІЛ, який з’явився пізніше.

На жаль, подібний результат, на мій погляд, можна буде очікувати і через 1,5-2 роки після вакцинації теперішніми експериментальними вакцинами від коронавірусу, які зараз в екстреному порядку почали застосовувати в усьому світі. Певні нуклеотидні послідовності, занесені вакциною у клітини людини, будуть сприяти збільшенню захворюваності у людей після атаки новими штамами коронавірусу, що будуть з’являтись і які вже виявляються у хворих тієї самої Південної Африки, Великобританії та інших країн.

Найбільш розрекламованою і модною вакциною від коронавірусу у світі зараз є вакцина від BioNTech/Pfizer, яка заявила про ефективність більш ніж 90%. Німецькі науковці – подружжя турецького походження Шахін і Туречі - вивчали можливість транспортованих за допомогою ліпідних наночастинок мРНК (матричної РНК) модифікувати гени людини, не тільки в окремо взятій клітині, а й у всьому організмі. Ними розроблявся механізм для лікування раку та деяких генетичних дефектів людини шляхом модифікації їхньої ДНК через пряме транспортування коригуючого набору нуклеотидів до хромосом. На відміну від раніше створених генно-модифікованих організмів (ГМО), які є цілком безпечними для людини, цей метод є безпосереднім втручанням у генетичний апарат людини, тобто генно модифікують саму людину. А це вже може бути небезпечним, тому що невідомо, як поведуть себе ці гени через 1-2 покоління, які спадкові хвороби можуть з’являтися у нащадків ГМО-людини і чи взагалі зможуть з’явитись ці нащадки. Якщо для людей, хворих на рак, чи генетичні хвороби, де постає вибір між життям і смертю, це питання не є першочерговим, то застосування цієї методики у здорових людей під час вакцинації має бути ретельно простежений протягом декількох років, а бажано - декількох поколінь.

Не пройшло й півроку, як через всесвітню паніку, роздмухану ЗМІ, почалась «екстрена» масова вакцинація експериментальним препаратом з недостатньо вивченою ГМО-дією. Паніка є вигідною для ЗМІ, але не допомагає у подоланні епідемії. В усьому світі за весь час пандемії від коронавірусу загинуло менше 2 млн. людей. Під час пандемії «іспанського грипу» 1918-1919 років померло 100 млн. людей, і це за набагато меншої тоді кількості людства. Тоді людство пережило пандемію смертельно небезпечного вірусу грипу без особливої всесвітньої паніки і без вакцинації.

Коронавірус SARS-CoV-2, на мій погляд, є штучно модифікованим коронавірусом, до якого векторним способом були додані нуклеотиди ретровірусу ВІЛ. Байка про природнє походження цього вірусу розбивається фактом невразливості кажанів CОVID-19, тому що рецептори їх клітин не чутливі до спайкового білка вірусу, створеного спеціально для ураження людини. Тим же самим векторним способом російська вірусологічна лабораторія «Вектор» та інститут Гамалея першими в світі створили вакцину "Спутнік V" з аденовірусу, модифікованого окремими нуклеотидами вірусу SARS-CoV-2.

Ретровіруси, такі як ВІЛ, містять зворотню транскриптазу, яка дозволяє вірусу змінювати ДНК людини, додаючи нуклеотиди, синтезовані з власної РНК. Вірус SARS-CoV-2 також дозволяє за певних умов вмонтовувати кодовану ним ДНК у геном клітини, хоча відомостей про наявність у нього власної зворотньої транскриптази поки немає. Але це може відбуватись, наприклад, під час поділу клітин, коли активні теломерази – теж свого роду транскриптази. Не можна виключити і можливості зміни коронавірусом мітохондріальної ДНК, про яку зараз усі ніби забули, проте ураження якої також цілком можливе. Тоді починають більше страждати ті тканини і органи людини, які споживають більше енергії і де клітини частіше діляться, коли відбувається посилена реплікація ДНК ядра і мітохондріальної ДНК. Зокрема це може пояснити розповсюджений симптом стомлюваності, який зберігається навіть після клінічного одужання людини з легким перебігом хвороби. Ніби безпричинну втому можна пояснити не тільки ураженням серця, яке після одужання часто клінічно не виявляється, але й ураженням мітохондріальної ДНК, адже саме мітохондрії забезпечують енергією усі клітини людини.

COVID-19 більше вражає ті тканини і органи людини, де частіше діляться клітини. Це, в першу чергу, епітеліальна тканина (епітелій альвеол легень і дихальних шляхів) - його ураження викликає пневмонію, епітелій шлунково-кишкового тракту - його ураження викликає діарею; епітелій сечовивідної системи обумовлює ураження нирок; ендотелій кровоносної системи – ураження серця і судин. На другому місці за частотою ділення клітин – це кровотворна система, ураження стовбурових клітин якої призводить до лімфопенії та лейкопенії, яке спостерігається у хворих. На третьому місці за частотою ділення клітин – це статева система, де порушення сперматогенезу призводить до безпліддя.

На перший погляд здається дивним, що побічні ефекти від теперішніх вакцин від коронавірусу подібні до симптомів, викликаних самим коронавірусом, як то: підвищення температури, головний біль, біль у м’язах, діарея тощо. Але це може означати, що навіть частинки нуклеотидів коронавірусу, які містять вакцини, можуть спричиняти дію подібну до цілого коронавірусу.

Молода німецька біотехнологічна компанія BioNTech, заснована турецьким подружжям Шахін і Туречі, від часу заснування займалась експериментальною розробкою методів імунотерапії раку на основі мРНК (матричної РНК) з використанням ліпідних наночастинок – носіїв цієї РНК. Ця компанія раніше не випустила ні одного препарату для масового споживача, який би показав свою безпечність у використанні молодими людьми протягом тривалого часу, а також безпеку для їх майбутніх дітей. Зараз BioNTech у своїй рекламній компанії розказує тільки про основний механізм противірусної дії, який полягає у тому, що ліпідні наночастинки доставляють частинки коронавірусної мРНК через клітинну мембрану, де синтезуються інші частинки коронавірусної РНК, на які і виникає імунна відповідь. При цьому замовчується можливість доставки ліпідними наночастинками нуклеотидів мРНК не тільки через клітинну мембрану, але й через ядерну і мітохондріальну мембрани, що є цілком можливим. Але це може змінити хромосомну ДНК і мітохондріальну ДНК людини. Як це відобразиться у майбутньому - невідомо, але враховуючи, що 99,9% мутацій ДНК є негативними, то ці сліпі маніпуляції експериментальних вакцин з ДНК людини з великою вірогідністю також стануть небезпечними.

У вакцинованих цією ГМО-вакциною молодих жінок в майбутньому можуть народитись діти з генетичними відхиленнями. Цього неможливо відкидати. Так було в Європі у 1950-1960 рр., коли вагітні жінки приймали снодійний препарат «талідомід», розроблений також німецькою фармацевтичною компанією. Для цих жінок він був цілком безпечний, але потім у них народжувались діти-потвори. На щастя американських жінок у 1960р. знайшлась Ф.Келсі із FDA, яка звернула увагу на ускладнення у вигляді невриту, який приховала у своєму рапорті німецька компанія, і не допустила німецький «талідомід» до американського ринку.

За 60 років багато що змінилось, наука навчилась модифікувати геном, проте потяг до наживи у людей не зменшився. Як казав Т.Джозеф, немає такого злочину, на який би не пішов капітал у гонитві за надприбутками. У 2020 році німецька BioNTech вже в альянсі з американською фармацевтичною компанією Pfizer продавила у FDA допуск на екстрене використання експериментальної РНК-вакцини у США. Існував і політичний тиск на FDA з боку президента США Трампа, який виступав за скоріший випуск вакцини. А після FDA майже автоматично допуск в інші країни для цієї вакцини надали усі інші національні регулятори, без належної, тривалої і ретельної перевірки. На перешкоді не стали ні новизна, ні відсутність тривалих спостережень за наслідками використання цієї технології у галузі генної інженерії геному людей.

Зараз я закликаю українського регулятора не допускати швидкого і екстреного використання в Україні вакцини BioNTech/Pfizer. Необхідно ще спостерігати за результатами вакцинації протягом 1-2 років. Зокрема, необхідно звернути увагу і на смертельні ускладнення, які викликає введення цієї вакцини. Це не тільки широко відомі алергічні реакції, які у частини вакцинованих викликають анафілактичний шок і негайну смерть, але й смертельні аутоімунні реакції. Зокрема, звернути увагу на випадок, коли 56-річний американський лікар через 2 тижні після вакцинації помер від аутоімунної реакції, яка зруйнувала його власні тромбоцити. Цю смерть можна пояснити саме імунологічною реакцією на окремі послідовності нуклеотидів коронавірусу, які були вбудовані у ДНК клітин, зокрема тромбоцитів.

Вакцинуватися іншими вакцинами на основі мавпячого аденовірусу, які також зараз вийшли на світовий ринок, на перший погляд може виглядати більш безпечним, хоча б тому, що тут немає технології з арсеналу генної інженерії. Але враховуючи те, що окремі нуклеотиди вірусу SARS-CoV-2 самі можуть вмонтовуватись в ДНК людини після доставки його в клітини за допомогою носія-аденовірусу, насильно вводити їх внутрішньовенно в організм здоровим людям виглядає теж необачним.

Можна лише подякувати біотехнологам із BioNTech за вказану в інструкції застереження – дітей до 16 років цією вакциною не вакцинують. Що не знімає з них у першу чергу відповідальності за допуск у широкий загал експериментальної методики. Хоча необхідне було довше спостереження за вакцинованими з оцінкою результатів вакцинування хоча би через 1,5-2 роки, а ще краще через 10-20 років, щоби оцінити можливий генетичний тератогенний ефект у наступному поколінні. Необхідно з більшою обережністю ставитися до таких експериментальних вакцин, що використовують нові біотехнології і мало вивчені маніпуляції сумісно РНК вірусів і з ДНК людини.

А для пересічних громадян і читачів можна порадити, допоки немає законодавчого примушення до вакцинації трохи почекати і простежити, як будуть себе почувати через 2-3 роки ті люди, яким вкололи ці вакцини. Мало кому відомо, що у контракті на постачання вакцин до різних країн є пункт про те, що компанії BioNTech і Pfizer на несуть ніякої відповідальності у разі негативних наслідків вакцинації - будь яких наслідків, тобто від негайних смертельних випадків до можливих у майбутньому генетичних мутацій. Подібні пункти у контрактах мають й інші виробники вакцин. Якщо турецькі засновники і спеціалісти з генної інженерії BioNTech є такими впевненими у своїй вакцині, чому вони тоді включили цей пункт у контракт? Це є дуже вигідним і безпечним - гребти зараз гроші лопатою за свою вакцину і не нести за неї ніякої відповідальності.

Наприкінці трохи позитиву. Річ у тому, що хоча вірус SARS-CoV-2 і є штучно модифікованим з 2 типів вірусів, проте загрузка в один вірус двох вірусів, на мій погляд, викликає його конструктивне перевантаження, і у такому вигляді він не зможе проявити у повній мірі свою максиальну смертоносну ефективність, властиву двом окремим оригінальним вірусам. Тому ми часто спостерігаємо мляве протікання коронавірусної хвороби, якою рідко вражається молоде покоління, у багатьох воно протікає легко і безсимптомно. Велика частина нашого геному містить подібні включення нуклеотидів, які занесені у наш генотип ретровірусами протягом мільйонів років еволюції. Чисельні епідемії раніше майже винищували людство. Після однієї з таких епідемій на усій Землі залишилось усього 20 тисяч людей. Вижили ті, у кого виявився вдалий генотип і сильніший організм.

Цю пандемію коронавірусу людству теж вдасться пережити, як завдяки простим і давно відомим способам зміцнення здоров’я і підвищення імунітету, так і новим терапевтичним методам, зокрема застосуванням інгаляторів з оригінальними дезінфікуючими етилово-содовими сумішами, цілком безпечними для організму людини, на відміну від вищезгаданих вакцин.


sergiy.kravchuk
Сергій Кравчук

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації