Сьогодні AstraZeneca попередила, що вона скорочує постачання вакцин до ЄС на 60%. Ця шведсько-британська компанія заявила, що їй бракує виробничих потужностей для виготовлення необхідної кількості доз. У першому кварталі цього року постачання буде скорочено до 31 млн., хоча до березня фармацевтична фірма повинна була доставити близько 80 мільйонів доз у 27 країн-членів ЄС.

Трохи раніше, 15 січня цього року, фірми Pfizer і BioNTech сповістили про скорочення поставок своїх вакцин до ЄС. Вони вигадали іншу причину – «у зв'язку з модернізацією своїх виробничих потужностей». Це сталось після того, як стали масово помирати вакциновані люди похилого віку. Ще раніше у грудні 2020 року ці ж компанії Pfizer і BioNTech вже скорочували законтрактовані обсяги своїх поставок зі 100 млн. доз вакцини до 50 млн. доз, нібито через «проблеми з логістикою».

Це є дивним, що у нашу технологічну епоху та епоху розвиненого капіталізму, коли є можливість заробити багато грошей на збільшені поставок ліків від смертельно небезпечної хвороби, ці поставки скорочуються, нібито у зв’язку з різними технологічними причинами, зокрема через логістику. У цих фірм є всі можливості, щоби розширити виробництво і найняти необмежену кількість персоналу за хорошу зарплатню, у крайньому випадку залучити велику кількість волонтерів, які безкоштовно (враховуючи смертельну небезпеку хвороби) допомагали б виготовляти і розподіляти складові частини вакцини при її виробництві, транспортуванні і логістиці. Ці фірми не якісь одноднівки, а серйозні фармацевтичні гіганти, які заздалегідь прораховують свої потужності наперед. Якщо вони раніше заключили контракти на поставки до ЄС, США, то вони усвідомлювали можливості позовів через зриви контрактів. Проте зараз вигадуються різні причини, щоби пояснити скорочення цих поставок, незважаючи на загрози судових позовів від багатьох держав ЄС.

На мій погляд, головна причина зривів цих поставок полягає у тому, що з часом, зі збільшенням кількості вакцинованих у наукових співробітників цих фірм з’являється все більше інформації про низьку ефективність цих вакцин. Зі збільшенням часу від початку вакцинації, появі більшої кількості вакцинованих і збільшенням часу спостереження за ними, все більше з’являється негативних даних. Адже для адекватної оцінки ефективності дії вакцини від COVID-19 необхідно не менше 2 років спостереження. Зараз ці вакцини застосовуються в екстреному порядку, але у занадто великої кількості людей, недопустимо великої, як для не завершеного етапу клінічних випробувань, виявляються різні ускладнення. Все більше з’являється випадків негайних смертей після вакцинування. Чим їх більше, тим важче їх приховувати від ЗМІ і населення.

Цими фірмами вимушено було прийнято рішення про скорочення поставок вакцини, щоби хоча би відтягнути час, коли всі зрозуміють, що ці вакцини не тільки неефективні, але й небезпечні, які збільшують захворюваність і смертність людей, зокрема через ефект антитілозалежного посилення інфекції. Ця вакцинація, яка зараз відбувається у США, Великобританії, країнах ЄС, Ізраїлі та інших країнах, фактично є третім етапом клінічних випробувань, що проводиться на занадто великій кількості людей. Її наслідки статистично точно можна буде об'єктивно оцінити лише через 2 роки, коли вакциновані зараз люди почнуть вірогідно ще важче хворіти на коронавірусну хворобу, ніж не вакциновані. Проте вже зараз ми бачимо неухильне зростання кількості хворих та летальних випадках у тих країнах, де відбувається масова вакцинація населення.

Брехня фармацевтичних компаній про технологічні проблеми може тимчасово дещо зменшити кількість мільйонів людей з піддослідної групи 3-го етапу клінічних випробувань вакцини, яку зараз масово вводять населенню. Але ця брехня тільки відтягує час розплати за неї, коли кожного дня неухильно збільшується кількість вакцинованих. Це не може продовжуватись вічно, рано чи пізно брехня вилізе назовні, і ці фірми будуть змушені визнати те, що їхні вакцини не тільки не ефективні, але й завдають великої шкоди людям.

sergiy.kravchuk
Сергій Кравчук

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації