На наших очах в Україні розгортається ремейк комедії «Високий блондин у чорному черевику» з П’єром Рішаром у головній ролі, де агенти французької спецслужби інтригували, збирали компромат і навіть вбивали одне одного. Щось подібне зараз відбувається у Службі безпеки України (СБУ), коли різні структурні підрозділи виконують різні невластиві і часто невідомі керівництву завдання, навіть таємну прослушку в кабінеті голови СБУ встановлюють, як і у цьому кіно. Учора заарештували полковника СБУ Юрія Расюка, нібито за замах на генерала СБУ Наумова. Інший підозрюваний - полковник СБУ у запасі, колишній зампред СБУ Дмитро Нескромний – за повідомленнями ЗМІ нібито був заарештований, але встиг втекти до Німеччини. Зараз він готується оприлюднювати матеріали щодо керівників СБУ і ОП - Баканова і Єрмака, як про агентів ФСБ, які мають тісні зв'язки з росіянами. Тому невдовзі нас очікують цікаві сюрпризи і викриття.

СБУ у першу чергу винна у здачі Росії Криму і Донбасу. Це був прямий обов’язок СБУ не допустити такого сценарію подій. Ні одна інша державна структура не має такого функціоналу - ні армія, ні поліція не відповідальна за державну безпеку. І якщо у 1995 році Кримське управління СБУ попередило анексію Криму, то у 2014 році її співробітники зрадили Україну і майже у повному складі перейшли до лав ФСБ.

СБУ є прямою спадкоємицею радянського КДБ. Після проголошення незалежності не була ліквідована спецслужба радянського зразку - не було люстрації, не були відкриті архіви і агенти КДБ, як це відбулося в інших успішних пострадянських європейських країнах – Польші, Чехії, Румунії та ін. Зараз ми пожинаємо плоди тодішньої недалекоглядності. Агентами ФСБ нафарширована структура СБУ. Колишній зампред СБУ генерал Генадій Москаль стверджує, що такими є третина співробітників СБУ.

СБУ структурована по аналогії з колишнім радянським КДБ і теперішньою російською ФСБ, яка займається не властивими для спецслужби функціями. Вона є головою силовою структурою, яка контролює усі гілки влади, може здійснювати тиск на усі комерційні та контрабандні потоки та усі правоохоронні структури. Може відкрити кримінальне провадження у будь-якій сфері життєдіяльності. По аналогії з російським ФСБ, СБУ зараз активно бореться і з будь-якою опозицією до влади, у тому числі патріотично налаштованими громадянами.

За те, що спецслужбісти стали головними охоронцями існуючої влади і виконують будь яке її замовлення, вона їм щиро віддячує: зарплати голови СБУ Баканова та його замісників досягли захмарних висот, у грудні вони отримали по 170-190 тис. грн. Вибудовується система подібна до російської, коли охоронці існуючого режиму влади отримують можливість здійснювати тиск на будь-яку опозиційну особу чи організацію, особливо патріотично налаштовану.

Це ярко проявилось у справі про вбивство Шеремета, коли одні агенти СБУ, які організували цей теракт, і інші агенти і співробітники, які мали би його розслідувати, підставили невинних людей і передали цю справу до поліції. Можна будь що вигадувати і фальсифікувати експертні висновки про нібито схожість Антоненка і Кузьменко на вбивць з відео. Але якщо я бачу, що вони не схожі за зростом на злочинців з камери спостереження, то я, як і багато інших людей, вважаю, що їх підставили, незважаючи на будь-які висновки так званих експертів. Особливо я вірю в їхню невинуватість, коли я бачу на відео 4 людей на 2 машинах, які організовували прикриття і спостерігали за виконанням операції по закладанню бомби під машину Шеремета, які ніяк не фігурують у матеріалах судового розслідування. На щастя збереглись копії цих записів, зроблені журналістами у рамках власного розслідування.

На цих кадрах чітко видно, що у ніч, коли виконавцями була закладена вибухівка під машину Шеремета, супровід операції здійснювали 4 співробітника СБУ на білому «Мерседесі» і сірій «Шкоді». Звичайно, що старші СБУшники з групи прикриття приїхали на Мерседесі. Журналісти вирахували їх підлеглого, що приїхав на Шкоді, зареєстрованій на звичайній жінці з Києва. Ним виявився Ігор Устименко. Він з іншими колегами півночі патрулювали вулицю, на якій була запаркована машина Шеремета, потім за 10 хв. до закладання вибухівки Устименко перепаркував свою Шкоду дещо далі за перехрестям і через 40 хв. після закладання вибухівки уся група прикриття швидко поїхала. На кадрах цього журналістського відео видно, що документи Устименку видавались у Криму. У зв’язку з тим, що ФСБ завжди мала постійне представництво в українському Севастополі, вона напевно вже давно отримала доступ до паспортних та інших державних бланків, у тому числі військових частин на території Криму Тому таких російських агентів в Україну і в підрозділи СБУ могло засилатися безліч. Ці співробітники, які ніби виводяться у розпорядження, залишають за сбою посвідчення СБУшника, можуть дозволити собі їздити у незареєстрованих машинах з номерами прикриття і носити зброю.

А чоловік на відео з камер спостереження, який супроводжував жінку, що безпосередньо закладала бомбу, і взагалі контролював здійснення операції, зовсім не високий блондин у чорному черевику, а скоріше низенький непримітний брюнет. Цей брюнет більше подібний, на мій погляд, не на Антоненка, а на Юрія Лімбаєвича Хулмурзаєва - колишнього зам.начальника СБУ в Чернівецькій області (судячи з прізвища та по-батькові, уродженець Інгушетії – російського кавказького регіону, поруч із Чечнею), який зараз також знаходиться у т.зв. «розпорядженні», або у резерві, як і інший «резервіст» СБУ Ігор Устименко, що знаходився у «розпорядженні» СБУ під час вбивства Шеремета.

Ясно, що справжній вбивця для маскування від камер спостереження наклеїв борідку та одягнув широкий ватник, щоби приховати свою власну фігуру, проте він йде доволі незграбно, широко розставляючи ноги, тому що йому заважають товсті штани ватника. Рисами обличчя і зростом той вбивця з відео також більше подібний до Хулмурзаєва, ніж на Антоненка. Ось наприклад, як виглядає Хулмурзаєв без борідки у Чернівецькому телерепортажі за 8 днів до вбивства Шеремета. А ось після цього вбивства вже ходить з борідкою, подібною до борідки вбивці Шеремета, можливо йому сподобався цей образ.

Раніше Хулмурзаєв жив у столиці, тому не гірше Антоненко знайомий з місцевістю і вуличками Києва. Пізніше він був призначений на керівну посаду в Чернівецьке обласне управління СБУ, коли за часів Януковича головою СБУ був російський громадянин і агент ФСБ генерал Олександр Якименко. Тоді Якименко разом з сином Януковича Олександром розставляв на усі керівні посади в обласні управління СБУ тільки агентів ФСБ.

Як нещодавно стало відомо, замовником вбивства Шеремета був Лукашенко, який доручив цю справу білоруському КДБ. А ті, у свою чергу, через своїх спільних кураторів у ФСБ передали цю справу до СБУ.

На жаль, під хибні звинувачення у вбивстві потрапили медики та українські патріоти: дитячий кардіохірург і волонтерка Юлія Кузьменко, військова медсестра і волонтерка Яна Дугарь, музикант і доброволець Андрій Антоненко. Недолугість і очевидна безглуздість багатьох експертних висновків, оприлюднена для громадськості, викликає не тільки занепокоєння, але й відчуття, що знущання над цими безневинним людьми будуть продовжуватись і надалі. Існуюча у суді справа не може зв’язати кінці з кінцями, починаючи від мотивів і закінчуючи організаторами.

Одним із завдань агентів ФСБ в СБУ полягає у компрометація українських патріотів. Це продовжується ще від часів боротьби з українськими патріотами та націоналістами під час їхньої боротьби з радянською владою 1940-1950-х років. Тоді замасковані під бандерівців загони НКВД знущались та вбивали місцеве населення, а вбивствами Бендери та Шухевича агентами НКВД, замаскованими під патріотів і під співробітників їхніх спецслужб, досягалась мета не тільки обезголовлення визвольного руху, але й натравлювання одних патріотів на інших. Так це робиться і зараз, наприклад, у подібному сфальсифікованому звинуваченні патріотів у вбивстві Бузини, що також має ознаки підстави.

СБУ зараз не робить взагалі нічого, що дійсно зміцнювало би безпеку України - ні в плані боротьби з корупцією (не було рішення суду з корупційних справ СБУ і не посаджений за грати жодний чиновник), ні в плані боротьби з російським впливом - канали Медведчука продовжують спокійно працювати і вести російську пропагандистську кампанію в Україні. У територіальних органах СБУ відбувається переважно імітація роботи. Що робиться серйозно, то це осідлання корупційних та контрабандних потоків, а також обов’язково - зміцнення свого впливу на місцях, щоби ця служба була таким собі монстром, який стоїть над усіма і якому підпорядковано усе на місцях, як і у подібного монстра ФСБ у Росії.

Тим часом відбувається поступова і спланована русифікація української держави і її державних органів влади. Ми самі не помічаємо, як поступово опиняємося в аналогічній до Росії країні з розвиненим репресивним апаратом, тільки з іншою назвою. Для прикладу, нещодавно вибраний на посаду мера Чернівців незалежний підприємець Роман Клічук вже заявив про тиск на нього з боку правоохоронних органів (читай – СБУ). Ще раніше, коли тільки був призначений голова Чернівецької облдержадміністрації Сергій Осачук, СБУ чомусь терміново зайнялося справою про використання 1,5 млн. грн. на ремонт даху ОДА. Все заради того, щоби на нього як то кажуть «наїхати». Цікаво, чим закінчилася ця справа – всіх перелякали і завербували, чи може таки довели до суду і когось посадили?

Було би добре замовити розслідування вбивства Шеремета у «Білінгкет», тому що вони чудово вивели на чисту воду ФСБшників, що отруїли Навального. Можливо «Білінгкет» зможе прослідкували білінги телефонів співробітників СБУ, зокрема Устименко, Хулмурзаєва та їхніх товаришів по службі за декілька років, особливо під час вбивства Бузини, Шеремета, Вороненка та ін. Бо на власну спецслужбу, яка б розкрила цю справу з неспростовними доказами надії немає ніякої. Але це не вихід, покладатися кожного разу на журналістське розслідування. Легше розігнати таку ненадійну і доволі дорогу спецслужбу, як колись була розігнана державтоінспекція (ДАІ). Нічого страшного, певний час її функції будуть виконувати ДБР, НАБУ, поліція та ін. І поступово, неквапливо створити нову невелику, але ефективну спецслужбу з нуля, у якій можна було би бути впевненими. Тому що існування такої спецслужби, яка неефективно виконує свою роль, або взагалі не виконує покладені на неї завдання – це пряма загроза безпеці держави.

СБУ вже починає активно лихорадити зсередини. Час від часу у ній з’являються чесні і мужні люди, які хочуть донести правду про те, що діється всередині цієї спецслужби до громадськості. Деякі з них не встигають це зробити. Так, минулого року був вбитий головний слідчий СБУ, який займався справами про держраду вищих чиновників країни. Як стверджує журналіст і колишній агент СБУ Роман Реведжук, який встиг втекти за кордон, – це була страта людини перед самою пенсією, яка планувала виїхати за кордон і розказати багато цікавого про СБУ та деяких персонажей з керівництва служби та країни. Це замовлене вбивство було імітоване під пограбування.

Таким чином, звинувачення саме СБУшників, як діючих, так і резервістів, в організації вбивства Шеремета має набагато більше підстав, ніж звинувачення медиків. Вони мали і мотив, і організаційні можливості, і відповідні навички. Тим часом, медики Кузьменко та Дугарь і музикант Антоненко, які знаходяться під арештом та іншими запобіжними заходами, є ні в чому не винними особами, яких треба негайно відпустити і зняти з них усі звинувачення.

sergiy.kravchuk
Сергій Кравчук

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації