site.ua
член клубу

Березень 2016 року можна вважати стартом е-декларування в Україні. Ця ініціатива, нав’язана нам західними партнерами, була покликана боротися з корупцією серед чиновників, які можуть в нечесний спосіб заробляти свої статки. «Заповнювати чиновники будуть декларації в 2016 році, і відповідальність буде наступати в 2016 році ", - заявив тоді 5-ий президент Петро Порошенко.

Пригадую, як ми пильно перечитували з великими круглими очима повідомлення про МІЛЬЯРДИ налу в депутатів та чиновників. «7,5 мільярдів гривень. Саме стільки готівки зберігають народні депутати і члени їх сімей. Із чим можна зіставити цю суму? Наприклад, з нестачею фінансування Міноборони у 2016 році», - так писала тоді Українська правда (пруф).

"Україна приголомшена величезними грошовими резервами політичної еліти, про які дізнається громадськість", - так називається стаття в британському виданні The Guardian (пруф).

Є що згадати та немає, що дітям розповісти.

Причина, як виявляється, банальна і проста. Про це говорили тоді практично усі – декларуєш сьогодні мільйони, щоби завтра на посаді, яку ти обіймеш, тебе не звинуватили в корупції. Така собі нульова декларація для чиновників.

Фактично так і сталося, бо нікого і не ув’язнили за усі роки за незаконне збагачення чи брехню в декларації. А порівнювати почали, як виявляється, декларації рік до року. Витрачаєш стільки скільки задекларував в перший рік до обрання чи призначення на посаду і ніяких тобі проблем.

Повна маячня!!!

Що ми отримали? А нічого втішного.

Сьогодні дії правоохоронних органів по боротьбі з корупцією схвалює лише 4% українців. 96% опитаних відзначають роботу правоохоронців у боротьбі з корупцією, як неефективну, а найгірший баланс довіри і недовіри до правоохоронних інституцій - у НАБУ та САП (органи з новоствореної антикорупційної системи). Баланс довіри до них є від'ємним і складає у НАБУ -58,7%, САП - -59,9%. Про це свідчать результати загальнонаціонального дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 3 по 9 липня 2020 року.

А кілька тижнів тому КСУ ще підкинув дров у вогонь – скасував е-декларування. Від якого, за великим рахунком, так само, як і від усієї антикорупційної системи, ні холодно, ні жарко.

Далі більше. Робоча група спікера парламенту Дмитра Разумкова (куди увійшли представник практично усіх парламентських фракцій) аби вирішити конституційну кризу зареєструвала законопроєкт про повернення відповідальності за брехню в декларації але без покарання у вигляді позбавлення волі. Нардепами пропонується лише штраф та громадські роботи. Законопроєкт взагалі не передбачає можливість тюремного строку за умисне декларування неправдивої інформації або за неподання декларації.

(НАЗК вже виказав своє незадоволення щодо такого законопроекту).

Хоча раніше, 27 листопада у Верховній Раді зареєстрували президентський законопроект щодо відновлення відповідальності за декларування недостовірної інформації. Ним встановлюється кримінальна відповідальність у вигляді штрафу або позбавленням волі на строк до двох років залежно від суми розбіжностей між задекларованими та фактичними (встановленими відповідними органами) даними.

Якщо ініціативу Зеленського можна дискутувати в частині відповідності штрафів та розбіжностей з виявленими порушеннями то проект Разумкова взагалі не містить норми про позбавлення волі за брехню в декларації – виключно штрафи.

Тут навіть коментувати щось складно.

З цього приводу сьогодні була непроста дискусія в ефірі телеканалу Прямий.Мій телеграм тут https://t.me/vklochok

valerii.klochok
Валерій Клочок

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації