site.ua
член клубу

Цей текст написаний мною ще 23 вересня, після госпіталізації Кернеса. Але актуальність його після повідомлення про смерть харківського градоначальника набула нової ваги і тому я його тут переопубліковую (актуалізую) без будь-яких змін!

«Цікавий виборчий харківський кейс. Цікавий з точки зору технології, коли кандидат в мери хворий але це не заважає йому балотуватися й бути обраним на посаду.

«Блок Кернеса - Успішний Харків» на міській партконференції в середу вранці висунув кандидатом на посаду мера нинішнього міського голову Геннадія Кернеса. Сам Кернес, як відомо, перебуває на лікуванні і Німеччині в клініці Шаріте. Раніше йому підтвердили COVID-19 і двостороннє запалення легенів.

10 вересня госпіталізували до 17-ї міської лікарні, а вже в ніч на 17 вересня транспортували спеціалізованим літаком із Харкова до Берліна.

Все вказує на те, що стан мера Харкова серйозно хитнувся і на даний момент ми маємо лише інформацію про здоров’я Кернеса від його першого заступника Ігора Терехова. «Його життєдіяльності нічого не загрожує. На сьогодні він проходить курс реабілітації у зв'язку з хворобою і найближчим часом, я упевнений, повернеться до міста Харкова", - повідомив зам Кернеса.

Терехов, який до речі очолив список кандидатів в депутати до міськради від Боку Кернеса, також впевнений, що чинний мер знову, як і в 2015 році, переможе в першому турі.

Ну все логічно: Кернеса в Україні немає, вибори він виграє, процедуру дотримано. Порушень закону немає, бо фізична присутність кандидата, як під час висунення так і під час кампанії, необов’язкова.

А далі - як складеться: раптом Кернес не повернеться з клініки живим до завершення виборів, то ситуація взагалі патова. Якщо після виборів (ну ще місяць проживе в клініці) і сформується промерська коаліція то виконувати обв’язки мера усі шанси матиме саме Терехов. Якщо повертається живим і здоровим – усе залишається як було. В принципі майже усе прораховано, але ставки можна робити.

Ігор Терехов давній соратник Кернеса. У 2010 році він став замом новообраного мера Генадія Кернеса. Спочатку з питань розвитку та забезпечення життєдіяльності міста, далі з 21 квітня 2015 року на нього покладено виконання обов'язків першого заступника міського голови. А вже 23 вересня 2015 року рішенням сесії Харківської міської ради 6 скликання затверджений на посаду першого заступника міського голови.

До цього Ігор Терехов також працював заступником голови Харківської ОДА, яку очолював нині чинний глава МВС Арсен Аваков.

Тому слідкуємо за виборами й бажаю усім міцного здоров’я!!!»

Післямова.

Що далі? Далі за логікою мають бути перевибори мера Харкова. Але їх має призначити парламент за поданням Терехова. Чи зацікавлені парламент і Терехов? Сумніваюся. Дуже сумніваюся.

Політика вона така.

valerii.klochok
Валерій Клочок

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації