Чи треба пояснювати людям, що топтатися по державних символах не можна? Спочатку я думала, що не потрібно. Бо для мене це очевидно. Тим більше за наявності ст. 338 КК України: «Публічна наруга над Державним Прапором України, Державним Гербом України або Державним Гімном України карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом на строк до шести місяців або позбавленням волі на строк до трьох років».

Втім виявилось, що для деяких людей ця відповідь не є вичерпною. За відсутності Закона про Державний прапор, кожен визначає ступінь дозволеного на власний розсуд. Аж допоки кваліфікацію цим діям не дасть суд. Тож повідомляю, що загалом у кримінальних провадженнях за ст. 338 КК України, суд трактує топтання ногами державного прапора як наругу, звісно з урахуванням контекста, в якому це відбувалося.

І тут ми приходимо до того, що коли на святкуванні Дня незалежності режисери роблять сцену у вигляді державного прапора, то вони мають нести відповідальність за те, як виглядає їхне шоу на безлічі фото і відео. Бо виглядає воно саме як топтання державного прапора. І, судячи з дописів багатьох громадян, це викликає відповідні негативні емоції і оцінки.

Щоб яскравіше донести до вас ці емоції, я можу запитати у вас таке: чи стали б ви на святкуванні дня народження вашої мами класти на підлогу її фото? Щоб ви відчули, якби якись запрошений вами тамада зробив таке? Чи вимагали б ви від нього вибачення? На ці питання я вам відповім за себе: я би так ніколи не вчинила, а такий тамада був би звільнений геть без зарплати і судовим позовом про відшкодування моральних збитків.

Ну а щодо замовника шоу на День незалежності, то всі ми бачимо, що замовник мовчить до сих пір. Судячи з того, як Зеленський радісно плескав у долоні на тій сцені, його все влаштовує, і він і далі продовжить топтатися по державних символах.

Тільки в мене є для президента цікаві новини: багато людей вже вважають його лише поганим тамадою на головному святі своєї країни.

vika.tihenko
Вікторія Тихенко

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації