З часів Майдану я боролась лише за те, щоб Україна ставала більш цивілізованою, щоб ми йшли в Європу, або повільно повзли, коли по-іншому не виходить, а у найскладніших випадках хоча б, як-то кажуть, лежали у правильному напрямку. Бо я відчувала, що час, коли Цивілізація почне будувати свій східний кордон, скоро настане. І не важливо, буде це фізична стіна чи віртуальна, вона буде так само нездоланна після її вибудовування. І краще щоб цей кордон Цивілізації співпадав з нашим східним кордоном, а ми опинилися з правильного боку стіни, в Європі, а не в рф. От тому я підтримувала усе, що наближує нас до Європи, а надто все те, що змушує наших високопосадовців робити кожен наступний крок у цей бік. Договір про асоціацію, безвіз, всі програми співпраці з НАТО, МВФ, і будь-які інші договори, виконання яких буде жорстоко контролюватися європейцями, а особливо ті, за якими вони даватимуть нам гроші в обмін на реформи. Бо я реалістка, і розумію, що жодна наша влада не захоче сама впроваджувати цивілізовані правила співжиття, бо для неї це означає добровільне самообмеження, на яке здатні хіба якісь окремі владні діячі. Цей принцип я абсолютно точно відчула ще під час Євромайдану, а тому виступала за Асоціацію з ЄС, що могла суттєво обмежити апетити Януковича.

Так от. Східний кордон Цивілізації таки почав з'являтися, цей кордон швидко збудувала пандемія. Погана новина для нас у тому, що завдяки недолугим діям теперішньої зеленої влади, ми опинилися у "сірій зоні", а не у межах Цивілізації. У справжній сірій зоні згідно критеріїв Ради ЄС.

Ключові показники для зонування: охоплення тестуванням, частка позитивних результатів серед ПЛР-протестованих, захворюваність (інцидентність). На їх підставі встановлюють рівні епідеміологічної небезпеки у Європі: зелений, жовтий чи червоний, а також сірий - для країн, які не відповідають показнику охоплення тестуванням.

Регіони з "зеленим" рівнем епіднебезпеки не матимуть обмежень на пересування Європою, а країни помаранчевого та червоного рівня - матимуть обмеження.

Україна не відповідає жодному з трьох встановлених критеріїв:

- Охоплення тестування на 100 тисяч населення протягом семи днів має бути на рівні 300 і більше. В Україні цей показник - 120 на 100 000 населення.

- Частка позитивних тестів серед всіх проведених тестів методом ПЛР повинна бути менш, ніж 4%. В Україні позитивних тестувань - 18%.

- Інцидентність для зеленого рівня епідемічної небезпеки має бути 25 випадків на 100 000 населення. В України цей показник зараз становить 179 випадків на 100 000 населення.

Згідно перелічених показників ми знаходимося у "сірій зоні", тобто у переліку країн громадянам яких заборонено відвідувати ЄС. І це цілком реальний кордон, який важко буде перетнути.

Ми там де ми є, бо українці обрали неспроможну зелену владу, яка не впоралась зі своєю роботою. Результат 1,5 років діяльності вражає, правда?

Це власне те, проти чого я тричі голосувала у 2019 році: популізм та некомпетентність, які можуть коштувати нам не тільки місця в Європі, а й взагалі загрожують існуванню України. І щось мені підказує, що для виправлення цієї ситуації, одного лише правильного голосування на місцевих виборах вже буде недостатньо.

vika.tihenko
Вікторія Тихенко

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації