site.ua
член клубу

Те, що побудоване на брехні, майбутнього не має. Т. зв. митрополит рпц в Україні, голова інформаційного відділу цієї організації, що вдало маскується під релігійну, Климент (Вечеря) приписав московському патріархату в Україні тисячолітню історію існування, заявивши, що їх було створено ще понад 1000 років тому.

Він навмисне бреше, не згадуючи, що в Україні від початку заснування християнства була Київська митрополія Вселенського Патріархату, а не Московський патріархат, який був створений, знову ж таки за допомогою підступу та брехні лише за 600 років, у 1589 році.

До цього московська церква, як митрополія Вселенського Патріархату існувала з 1299 р. (з переміщенням ординцями Київського митрополита Максима в Заліссія) по 1448 р. (самопроголошена автокефалія). Деякий час, аж цілих 3 (три!) роки, дійсно церковні парафії в Україні були підпорядковані Київським митрополитам, кафедра котрих знаходилася у Володимирі-на-Клязьмі. Але вже в 1302 році Константинопольський патріарх Афанасій, зважаючи на перенесення політичного центру з Києва до Галича, видав грамоту про заснування Галицької митрополії. В подальшому як митрополія, вона існувала з перервами до 1347 року, коли була перетворена на звичайну єпархію відновленої Київської митрополії, у 1371 році відновлена, у 1401 році втретє підпорядкована Київській митрополії. Як бачимо, Київська митрополія Вселенського патріархату була відновлена у 1347 році і з того часу до 1685 року з деякими перервами, існувала незалежно від московії, і лише в 1686 році, знову ж таки з огляду на політичні реалії, Константинопольський Патріарх в своїй грамоті дав згоду на тимчасове підпорядкування Київської митрополії московському патріарху, хоча де-юре в межах канонічного права Київська митрополія до 2019 року залишалася в складі Вселенського патріархату, про що свідомо не згадують в рпц.

«Ми знову з надією чекаємо зустрічі на Володимирській гірці братів і сестер, щоб не тільки самим зміцнитися у вірі, але і засвідчити свою вірність нашій Українській Православній Церкві (Московського патріархату), яку затвердив на нашій землі святий рівноапостольний князь Володимир уже понад 1000 років тому», – сказав «митрополит» рпцвУ, передає офіційний сайт цієї організації.

Насправді представник рпц в Україні звично збрехав, адже як відомо з історії, ніякого Московського патріархату в Україні до 17 століття не існувало, і до 2019 року Київська митрополія де-юре була у складі Вселенського патріархату. Все почалось із зловживаннями московського патріархату після того, як їм грамотою надали дозвіл висвячувати Київських митрополитів у 1686 році. У Кремлі вирішили, що це гарна нагода для окупації церковних територій Константинопольського патріарха і поступово порушили договір цієї грамоти, як вони звикли порушувати усі договори та клятви. Таким чином, у 2018 році їх було позбавлено цього права, а самій Київській митрополії – всій Україні, Вселенський патріарх надав Томос про автокефалію у 2019 році. Отже, рпц на території України ніколи не мала ніякого законного права, а її продовження існування на наших теренах — це порушення церковних канонів.

Константинопольський патріарх направляв єпископів для хрещення Русі-України і для надання Томосу про автокефалію Української церкви, але в рпцвУ відкидають останнє і хваляться першим як своїм досягненням та брехливо торочать про тисячолітнє існування рпц в Україні.

Крім того, продовжуючи підспівувати царю московії путлєру, цей Климент непрямо натякнув на те, що росіяни та українці, нібито, «один народ». «День Хрещення Русі – це день, який об’єднує всі народи, чия історія отримала духовний імпульс від Дніпровської хрещальної купелі», – сказав він.

Отже нічого, крім брехні, від цієї структури фсб, яка досить вдало, поки що, маскується під церкву, очікувати не приходиться. Залишилося сподіватися що ця полуда спаде з очей тисяч задурених московською пропагандою українців і вони повернуться до своєї української церкви.

viktor.talniy
Віктор Тальний

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації