site.ua
член клубу

Музейна експедиція «Балтія-19» повернулася в Україну! Відвідали Вільнюс, Ригу, Стокгольм, Хельсинки, Таллінн. Акцію організував Музей плакату України при часописі «Музеї України».

Посольства України в Литві, Латвії, Швеції, Фінляндії, Естонії отримали виставкові комплекти патріотичного плакату. Досягнуто домовленість про відкриття виставок у Військовому музеї Латвії і Музеї окупації Литви.

Вражені підтримкою і гостинністю очільників МЗС України і співробітників Посольств!

-Висловлюю слова вдячності і поваги до справжніх патріотів і професіоналів з МЗС України, Послів і дипломатів з Посольств України в Литві, Латвії, Швеції, Фінляндії, Естонії! — заявив плакатотворець Юрій Нерослік, — Отримали миттєвий відгук на наші листи! Особлива подяка: Яценківський Володимир Володимирович — Надзвичайний і Повноважний Посол України в Литовській Республіці, 3 секретар — Дмитро Серов! Акцію дієво підтримали — Міщенко Олександр Павлович Надзвичайний і Повноважний Посол України в Латвійській Республіці, Андрій Страшний Третій секретар Посольства України в Латвії; Мар’яна Олександрівна Беца Надзвичайний і Повноважний Посол України в Естонській Республіці, 1 секретар Посольства Андрій Діденко; Тимчасовий повірений у справах України у Фінляндській Республіці Ілля Квас, Конончук Вікторія — Другий секретар ПУ у Фінляндії та Ісландії! Посольство у Швеції представляв Військовий аташе Сергій Гарбаренко.

Мета акції — нагадати Європі про те, що в Україні триває війна, гинуть люди. Маємо окупований Росією Крим і 800 кілометрів справжньої лінії фронту, де відбуваються реальні бойові дії…

Лаконічна мова плакатів авторства учасника АТО-ООС, добровольця 92 бригади ЗСУ, що постраждав під час Іловайської трагедії, Юрія Неросліка, сприяє в осмислені подій в Україні. До того ж, більшість плакатів мають текст англійською мовою!

-Нашим Посольствам дуже потрібні подібні сучасні, яскраві виставки! — переконана Мар’яна Беца Надзвичайний і Повноважний Посол України в Естонській Республіці, — Маємо протидіяти потужній інформаційній атаці Росії, всіляко доносити до європейців правду про війну в Україні і в той же час розповідати про наші досягнення, позитивні перетворення! Плакати Юрія Неросліка — саме те, що потрібно! Крім того, Юрій чудовий художник, фотограф. Думаємо про організацію його великої виставки плакатів, живопису, фотографій. Акція Музею плакату України дуже своєчасна і потрібна! Сподіваємося на постійну співпрацю!

-Вдячні арт-директору Музею плакату, учаснику АТО-ООС Юрію Неросліку за подарований Посольству виставковий комплект українського патріотичного плакату! — сказав Ілля Євгенович Квас — Тимчасовий повірений у справах України у Фінляндській Республіці, — Розмістимо роботи Юрія в Посольстві та в культурологічних діаспорних центрах! Ми дуже зацікавлені у проведенні фотовиставки Юрія Неросліка у Хельсинки! Думаю, у нас все вийде!

-Плакати Юрія Неросліка розміщені у багатьох бойових частинах просто на передовій! Наші воїни їх знають і люблять! — заявив Військовий аташе Посольства України в Швеції Сергій Гарбаренко, — Добре, що ці знакові роботи будуть представлені в ЄС! Найближчими днями ми використаємо плакати на кількох зустрічах для керівників країн НАТО. Роботи Юрія Неросліка вже у Стокгольмі! Плануємо подальшу спільну діяльність! Нагадаю, що український воїн захищає всю Європу від загрози гібридної війни! На жаль, не всі це розуміють! Працюємо!

-Для Риги, де є потужна 5 колона Росії, патріотичні плакати України надзвичайно важливі! Наше Посольство постійно проводить різноманітні просвітницькі акції, фотовиставки, співпрацює з діаспорою, протидіє інформаційній навалі! — повідомив 3 Секретар Поcольства України в Латвії Андрій Страшний, — Тому відразу задіяли виставковий комплект плакатів Юрія Неросліка, узгодили подальші плани. Офіційно передали плакати співробітникам Військового музею Латвії, сподіваємося скоро запросити на відкриття виставки!

Журнал «Музеї України» і Музей плакату підкреслюють особливу роль у організації Музейної експедиції визначних дипломатів сучасності, якими, як ми вважаємо є Яценківський Володимир ВолодимировичНадзвичайний і Повноважний Посол України в Литовській Республіці, 3 секретар — Дмитро Серов! Саме Посольство в Литві відгукнулося першим, постійно надавало консультації, підтримку, зустрічали, супроводжували, організовували екскурсії, допомогли з Музеєм окупації! Це справжні профі і патріоти! Спасибі!

-Акція фронтовика Юрія Неросліка для нас дуже важлива! Адже, у Литві дуже прихильно ставляться до України, допомагають! — зауважив 3 Секретар Посольства України Дмитро Серов, — Завдяки журналу «Музеї України» ми дізналися про трагічне зникнення 2000 литовських офіцерів, дипломатів, поліцейських, заарештованих у 1941 році і доставлених в Путивльський табір НКВД, де їх сліди губляться… Ця інформація дуже важлива для литовців! Спасибі за ту велику роботу, яку Ви проводите!

Учасники Музейної екпедиції переконалися — Посольства України в Литві, Латвії, Швеції, Фінляндії, Естонії, попри маленькі штати і обмежене фінансування, діють фахово і ефективно! Тут завжди підтримають реалістичні проукраїнські проекти, проконсультують, зведуть з місцевими структурами…

Головне — інтереси України, просування позитивного іміджу, допомога нашій армії, що нині одна протистоїть ординській навалі… Знову ми рятуємо ситу Європу…

Музей плакату продовжить співпрацю з нашими дипломатичними представництвами! Очікуйте нових матеріалів!

Нині готується Музейна експедиція в прифронтову Авдіївку, де буде відкрито кілька плакатних виставок просто на передовій і в місцевих закладах культури. Нагадуємо, що патріотичні виставки розгорнуто у всіх основних музеях прифронтової зони!

Працюємо для України!

Віктор Тригуб, директор Музею плакату при журналі «Музеї України»

viktor.trygub
Віктор Тригуб

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації