site.ua
член клубу

Тарас Чухліб – один з кращих істориків сучасної України! Це видатний дослідник козаччини! Хоча, журналісти дуже мало про нього знають. А значить і масовий читач.

Журнали Музеї України, Нова Січ, Сурма, як і сайти Української пресової корпорації, спробують популяризувати творчість Тараса Чухліба!

Україна повинна знати своїх істориків! І власне минуле!

Деякі матеріали з сторінки Тараса Чухліба в ФБ.

Віктор Тригуб, президент УПК, редактор журналу Нова Січ і Музеї України

Козацький сотник Києва був похований разом з князями Рюриками!

Ви уявляєте який був рівень сотника Війська Запорозького чи ні?!
Сава Туптало брав участь у багатьох битвах. Кілька разів виходив з полону… Мав хату у Києві на Подолі, був благодійником багатьох старовинних церков. Прожив 103 роки – з 1599 до 1703 року!


Похований у Кирилівській церкві РАЗОМ З КНЯЗЯМИ РУСІ. На жаль, у Києві і до цього часу нема йому пам’ятника, а в Кирилівські церкві цього портрета і пам’ятної дошки. Куди дивиться міністр культури Олександр Ткаченко?!

Як українці разом з поляками, німцями та австрійцями перемогли османів у Віденській битві 1683 року?

А ось так: “…Спочатку в атаку пішла українська та польська піхота, а потім заковані в лати королівські гусари та панцерники (разом з ними були й кінний підрозділ баварського курфюрста Максиміліана ІІ Емануеля). Вони ввірвалися до табору Кари Мустафи й почали відчайдушно рубати шаблями та колоти списами оточення великого візира, яке не чекало від невеликого загону спритності.

Очевидець цього з турецького боку засвідчував: «…Гяури були всі у залізі, тому шабля там була непридатна, але досвідчені у боях герої від цього не розгубилися. Кожний з них мав дубину чи сокиру, а тому вони почали колотити гяурів по голові, обличчю і рукам, а ті, у кого не було такої зброї, своїми шаблями пропорювали животи їхніх коней. Так милістю Аллаха змусили їх відступити, а велику частину поклали чи поранили». У результаті цієї виправи більша половина кіннотників та піхотинців загинула.

Серед убитих в цій відчайдушній атаці був і сам С.Потоцький та багато вихідців з Червоної Русі та Правобережної України

(З книги: Відень 1683: Україна-Русь у битві за “золоте яблуко” Європи. – К., 2013).

“Гетьманська булава 1550-х – 1600 року”

Ця дуже красива історична булава могла належати старшому над Військом Запорозьким, великому коронному гетьманові та Руському воєводі Юрію Язловецькому!
Сьогодні більшість польських істориків, зброєзнавців та мистецтвознавців схиляються саме до такого виваженого наукового висновку…

А поки що вона атрибується як “Гетьманська булава 1550-х – 1600 року”.
Щойно до процесу встановлення власника булави долучили поважних істориків-консультантів з України!
Адже український магнат, тернополянин з міста Язловець Юрій Язловецький за королівським наказом уклав першу угоду з Військом Запорозьким у 1571 році…

Карта світу з зображенням Української козацької держави.
А такої держави як США тоді і в помині не було!
1689 рік.

Ось так…

Український гетьман Степан Куницький у повний ріст в латах і з булавою та в бойовому поході на Ізмаїл, який він ізавоював!
Це єдине прижиттєве зображення українських гетьманів у повний ріст у 17-му столітті.
Публікується вперше у світі!

Оригінальна гравюра 1684 року.

Запорожці

Два кіннотника і один піхотинець Війська Запорозького.

Оригінальна гравюра 1684 року.

Одяг жінок козаків

Ось так вдягалися жінки українських козаків, коли ті ходили у походи на Туреччину…

Костюми жінок козацької України-Гетьманщини.


18 століття.

Карта міста Москви, яку на замовлення гетьмана Війська Запорозького Петра Конашевича-Сагайдачного намалював німецький картограф Гессель Геррітс у 1617 році…

Світова війна 17-го століття

У 1618 році наші найближчі сусіди – чехи, повстали за свою незалежність проти тогочасної головної супердержави Європи – Австрійського цісарства.

Так розпочалася Світова війна 17-го століття під час якої західноєвропейці – австрійці, німці, французи, данці та інші євроси начинили багато неподобств і вирізали, за підрахунками вчених-істориків, близько 80 % волелюбного чешського народу…
Так от – астріяків, німаків, франків, даків та інших євросів після цього не називають різунами і розбійниками, а українських козаків чомусь “усікомунелінь” звуть розбійниками та грабіжниками…

Ну чому так?!
Публікую картини звірств західноєвпропейців протягом 1618 – 1648 років і прошу подати це як звинувачувальний матеріал до їхнього ж Гаазького суду!

Едірне тут поховано гетьмана Павла Тетерю

В одній з православних церков турецького міста Едірне поховано славного українського гетьмана Павла Тетерю…
Полковник Війська Запорозького Павло Тетеря був одним з найталановитіших дипломатів в гетьманському уряді Богдана Хмельницького…
Полковник Павло Тетеря був головним автором Гадяцької угоди 1658 року про утворення Великого Руського Князівства….
Гетьман Павло Тетеря був великим благодійником Львівського Успенського братства, Луцького Хресто-Воздвиженського братства та Київського Богоявленського братства…

Роксолана мала власну печатку!

Наша знаменита султанша Роксолана мала власну печатку! Тіко там щось написано на турецькій мові Османської імперії – може хтось перекладе з мудрих людей?
1 варіант-польський: “Печатка приязні (любові), що міста, держави, світу й віри храм (може) збудувати відбитком персня”
2 варіант-пакистанський: “Той, хто має багатства світу і водночас дотримується релігії, то навіть Пророки особисто свідчитимуть (перед Богом) за його покірну душу”

Har k dara dolat e dunya o deen
Taa Nabi raa Mohr Kunad nfs e Baleen
Whoever has the wealth of worldly and divine
Even Prophets would attest his submissive soul
ہر کہ دارا دولت دنیا دیں
تا نبی را مہر کند نفس بلیں
جس کے پاس دنیا و دین کی دولت ہوتی ہے
اس کے تابع فرمان نفس پہ انبیا کی مہر ہوتی ہے

Хотинська битва

На саркофазі короля Речі Посполитої Сигізмунда ІІІ Вази зображені сцени з Хотинської битви 1621 року з українськими козаками на чолі з гетьманом Петром Конашевичем-Сагайдачним.


Королівський музей на Вавелю. Краків. Польща.

Використано матеріали з сторінки ФБ

Тарас Чухліб
viktor.trygub
Віктор Тригуб

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації