Кілька днів тому моя дружина здавала ПЛР-тест. Здавала у тій же лабораторії, де навесні 2020-го року проходила тест на антитіла. Тоді вона не могла здати аналіз, не вказавши членів сім'ї. Зараз такого питання в анкеті немає. Хоча, мабуть, очевидно, що люди, котрі живуть під одним дахом із хворим на Ковід, є більшою групою ризику, ніж просто відвідувачі ресторану або покупці Епіцентру. Ми з сином не потрапили ні в статистику, ні в якусь групу стеження. І так, у принципі, з багатьма, кого я знаю. Тому якщо вам здається, що статистику завищують, то ви, напевне, помиляєтеся.

Ще одне. Якщо ви приїхали з-за кордону з рендомно визначеної "червоною" країни, вам доведеться встановити додаток "Дія вдома" і сидіти два тижні в приміщенні, з постійним контролем через відеодзвінки. Це лише через важко обраховувану вірогідність захворіти. Але якщо в тебе офіційно підтверджена хвороба, то що? То нічого! Ти можеш бути вільний, ходити хоч в супермаркет, хоч на дитячий майданчик, все в межах твоєї власної відповідальності. Не можеш, правда, стояти четвертим у черзі на самовиніс із ресторану. Навіть у масці і на дистанції. Бо за це ресторан штрафують. А в магазин чи переобнімати всіх сусідів - будь ласка.

Виходить, що всі наші "заходи" - не більше, ніж театр безпеки. За рік відстеження й обмеження контактів не покращилося. Радше навпаки. Про побудову системної роботи, як в Ізраїлі, взагалі не йдеться. У нашому випадку тут повний провал. Про те, що повністю провалена вакцинація, не буду навіть розписувати. Це очевидно.

І от я, як людина, котра від початку епідемії підтримувала обмеження, зараз почувався ідіотом. З одного боку, я розумію, що ситуація з Ковідом - страшна, на межі катастрофи, і що в обмеженнях є сенс. З іншого боку, в ситуації, коли влада ніяк не використала всі попередні обмеження, що за цим локдауном, окрім наступного локдауну? Не бачу нічого. Але бачу, що ресторанний бізнес, наприклад, просто помирає. Такими темпами до кінця року залишаться лише ресторани на заправках та заклади, що належать чиновникам, силовикам і криміналу. Бо професійні ресторатори так просто не виживуть.

В головне, що при цьому не видно, аби був якийсь результат. Не зрозуміло, за рахунок чого зупиниться епідемія. І на цей момент у мене лишається лише питання про Зеленського і його команду. Яка причина такої недолугості.

- Чи вони не просто непрофесійні і неспроможні, а настільки непрофесійні і неспроможні, аби навіть за рік не виправити власні помилки? Навіть маючи більшість у парламенті і купу довіри на старті?

- Чи вони не просто непрофесійні і неспроможні, а ще й взагалі не зацікавлені в результатах, бо все, що їх цікавить, це нажива, а на виборців начхати?

- Чи вони не просто непрофесійні і неспроможні, а роблять усе це свідомо, відповідно до якогось зловісного плану Кремля?

Чесно кажучи, я від початку не дуже вірив, що Зеленський - це проект Путіна, радше списуючи його недолугість на природні його задатки.

Але зараз усе настільки недолуго, що перестаєш вірити, що це може бути просто так...

https://www.facebook.com/vsevolod.polishchuk/posts...


Світлину взяв на сторінці Радіо Свобода


vsevolod.polischuk
Всеволод Поліщук

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації