Колись давно я читав історію про радянського художника, який на всі картини домальовував у кутку жовтого пса. Переважно пес узагалі не ліпився до сюжету і виглядав на картині дико. Художника запитали, навіщо він псує власні картини? Він відповів приблизно (точно не пам'ятаю) таке: "Ви знаєте, щоб потрапити на виставки, треба пройти художню раду. Там завжди знайдуть до чого доколупатися. Не достатньо реалістично. Замало відображення радянської дійсності. Буржуазні мотиви... А так вони бачать собачку, і придираються до неї. Замалював собачку і картину пропускають".

Згадую цю історію щоразу, коли моя "порохоботська" бульбашка починає накидатися на кожну дурницю, яку ляпає Зеленський чи хтось на його боці. Орли Авакова в Рівному затримують студентів через пікет проти Зеленського - за день-два він пише про Київ, який пахне шаурмою. І вся критика переключається з важливого на дурницю.

У заступника голови СБУ знаходять тісні контакти з Росією - Зеленський робить історичні ляпи на зустрічі з Макроном. Більшість критиків переключається на обговорення невдалого слова чи поплескування по плечу. Клімкін аргументовано доводить, що Україна з подачі Зеленського ледве не визнала Крим територією Росії - Зеленський корчить смішні пики під час звернення до парламенту, і вся увага туди. Відведення військ і загиблі на Донбасі. Кандидування Клюєва і Шарія. Медведчук скуповує канали. Ось вам натомість некоректне фото дружини президента. Або ж... Ну ви здогадатися. Косоворотка.

Що ж могло ховатися за жовтим псом косоворотки? Імовірно, патріотичну спільноту в Україні хотіли відвернути від двох ключових меседжів, які пішли "на експорт".

Меседж 1. " Мною ніхто керувати не зможе". Виходячи з контексту, Зеленський чітко дав зрозуміти, що прислухатися до Заходу вибірково, лише коли йому вигідно. Що звільнення Коболєва без додаткових консультацій було невипадковим і надалі він не збирається ні з ким консультуватися.' в таких ситуаціях. Тож якщо хтось чекав, що тиск Заходу допоможе в посиленні боротьби з корупцією, можете вдертися

Меседж 2: референдум по Донбасу. Що буде виноситися, незрозуміло, але, як стверджує, наприклад, Вадим Денисенко з Інституту майбутнього, це була явна заготовка і заготовка перш за все для зовнішнього споживача. Такий собі посил світовим лідерам: ми готові вийти з Мінська шляхом референдуму.

А тепер уявіть собі, що подібні меседжі видав два за одну прес-конференцію Порошенко в 2018-му році? Уявляєте, на які дрібні клапті його б розірвали медіа? А з Зеленським - косоворотка.

Страшно уявити, скільки всього на задньому плані ми взагалі не зауважуємо...

.

Також читайте:

Що спільного в Олени Зеленської та сирого буряку?

vsevolod.polischuk
Всеволод Поліщук

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації