Гляньте на фото. Спробуйте знайти на цій ході в центрі Києва хоча б одну людину в масці. А потім здогадайтеся, яка це церква. А потім вгадайте, чи в Московському патріархаті (ви ж здогадатися, що це вони) паства має хоча б ті бідні середні по Україні 4 відсотки вакцинації?

УПЦ МП має забратися з України. Раніше чи пізніше це обов"язково відбудеться. Але краще - раніше. І пишу я це не як релігійний фанатик, прихильник певної конфесії. Я православний ПЦУ, але не надто релігійний у принципі. Мене не дратують греко-католики, баптисти чи українські мусульмани. Претензії до УПЦ МП мають реальний грунт.

1. Підривна діяльність в Україні, особливо в зоні, близькій до лінії розмежування у Донецькій та Луганській областях.

Тут є два виміри. Помітний - пропагандистський. Він коливається від прямої агітації за Росію на Сході України до риторики "мижебратья і давай дружить" на Заході. Де позиції УПЦ МП теж ще досить сильні в Карпатах і в лісах Волині.

Другий - невидимий, але часом його виявляють СБУ та інші структури. Правда, повідомляють про це не завжди. Ідеться про пряму роботу на ФСБ, ГРУ РФ та сепаратистів. Найбільш кричущий випадок - коли в підвалах одного з монастирів УПЦ МП знайшли склади зброї та агітації. Але часто йдеться про збір інформації. Особливо поблизу окупованих територій.

Навряд чи треба комусь доводити, що це - зло.

2. Антиукраїнська пропаганда за кордоном.

Майже 5 років тому Європарламент ухвалив резолюцію «EU strategic communication to counteract anti-EU propaganda by third parties», в пункті восьмому якої стверджується, що Кремль використовує транскордонні релігійні організації для пропаганди, і насамперед це Російська православна церква (Московський патріархат), яке діє не тільки в самій Росії, але й на теренах колишнього радянського простору. УПЦ МП, зокрема, протягом останніх 7 років невпинно розповідає всім навкруги про жахливу міжрелігійну ситуацію в Україні. Це не якісь поодинокі висловлювання окремих кліриків, а цілеспрямована інформаційна кампанія.

Там є спікери, які доносять інформацію до різних адресатів. За напрямок ООН відповідає ГО «Громадський правозахист» (Общественная правозащита) на чолі з маловідомим юристом Олегом Денісовим. Він через ГО подає звіти та заявипро начебто порушення прав вірних. Є ввдповідальні за США, є за Європарламент.

Окрім цього, УПЦ (МП) активно працювала на зрив європейської інтеграції України. У 2016 році, коли останнім акордом ратифікації Угоди про асоціацію був референдум у Нідерландах, у церкві Московського патріархату докладали зусиль для зриву цієї угоди. Представники УПЦ (МП) зустрічалися з послом Нідерландів в Україні та розповідали про всілякі жахіття про міфічні переслідування.

Так само і на нарадах ОБСЄ, коли українська делегація розповідає про прогрес та реформи здійснені після Майдану, виступи Московського патріархату зводяться до того, що в Україні суттєво погіршилась релігійна ситуація, і загалом після Майдану стало гірше. І це тільки кілька прикладів. Насправді ж таких повідомлень, посилань, заяв, інтерв’ю і виступів сотні, якщо не тисячі.

3. УПЦ МП ставить під загрозу здоров"я громадян України, провокуючи ігнор антикоронавірусних заходів.

Тут не треба багато слів. Просто порівняйте два кадри.

Богослужіння УПЦ МП. Знайдіть хоч одну людину в масці. Підказка: таки одна-єдина людина є. Друге фото - "томосна" Православна церква України. Ситуація - кардинально протилежна.

Різниця явно не в самодисципліні. В одній церкві подбали і проконтролювали, щоб були в масках. В іншій - таке враження, що свідомо пропагують їх неносіння.

Це на Великдень. Сьогодні - нічим не краще.

Чи потрібні додаткові коментарі? Московський патріархат має забратися з України...


Читайте також: Куди зник Бзделенський?

Задовбали туристи!

vsevolod.polischuk
Всеволод Поліщук

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації