site.ua
член клубу

В перший рік перебування на посаді Володимир Зеленський був переконаний, що результати виборів дають йому можливість робити будь-що. Він увімкнув турборежим і почав штампувати рішення. Але коли це почало стосуватися таких речей, як "мир на Донбасі" - з'явився Рух Опору Капітуляції і планам Зеленського настав звіздец.

Далі для протискання своїх рішень вже було потрібно сильно напружуватись і зламом стало голосування за земельне питання. Тоді - протиснули, але то був фініш турборежиму.

Тепер на Банковій режим постійного тестування. Коли вони роблять якийсь крок, що потенційно може викликати суспільний спротив, то завжди мають план відкату назад. І за потреби одразу відступають. Останній приклад - КСУ.

На сьогодні ситуація виглядає так, що перспективи, що Банкова зробить щось, що спровокує реально масовий і безкомпромісний протест, який переросте в революцію - відсутні. Справи, які дійсно важливі і болючі, як перебування за гратами Ріфмайстра чи намагання посадити Стерненка, як підозра Чорновол за "вбивство на Майдані" чи прикриття від переслідування Татарова, призначення Шкарлета чи "справа вагнерівців" - це все і багато інших кейсів не є небезпечними для влади. Бо навіть патріотична спільнота не реагує на них масово.

Окремо варто згадати постійне штовхання ліктями та намагання знищити конкурентів в таборі політичної патріотичної опозиції. Замість об'єднання та чіткої артикуляції ворога на Банковій - взаємопоборювання. А деякі штучні протестні проекти нічого, окрім яскравої картинки не створюють. Ну і той, хто продався один раз "правильним хлопцям", завжди може продатися і неправильним.

Особливо хочу відзначити Арсен Борисовича (з дитинства за нього, "мусора - не люди" є улюбленим), який навчився філігранно дозувати насильство підлеглих. Вони б'ють так, що насильство і навіть картинка для ЗМІ є, а суспільство не збурюється.

Бліцкріг проти Зеленського на сьогодні є неможливим, хіба що Банкову раптово захоплять рептилоїди і змусять діяти по іншому, ніж зараз. Це треба визнати і робити відповідне планування.

На мою думку, головне завдання всіх, хто є реальною опозицією цій владі (а не в договорняках) - будувати горизонтальну мережу патріотів, які можуть і вміють діяти. І просвіта.

Україні вкрай бракує мислячих людей. І просто катастрофічно бракує альтернативної інформації та змістовних пропозицій: що робити. Це звучить дико, при тій кількості аналітиків і експертів, яка в нас є і мігрує з ефіру на ефір, але - ми маємо пам'ятати і про несвободу слова. Грубо кажучи, власники телеканалів і є найбільшими політичними гравцями або обслуговують їх. І їх критика є, зрозуміло, суворо заборонена. А незалежних медіа в нас, на жаль, не існує.

В підсумку: буде складно, бо Зеленський - це не на один рік. Планувати треба так, що смикати нас різними зрадами він буде постійно. Банкова нас буде виснажувати, провокувати, намагатися купити та розділити. Ті, хто рік тому об'єднався навколо спротиву капітуляції, хто визначив Зеленського - як пряму і гостру загрозу державності, поступово будуть розчаровуватися відсутністю конкретних дій. Відсутністю революції. Відсутності, як вони думають, спротиву режиму.

Але на сьогодні спротив режиму це не тільки і не стільки пряма дія на вулиці (як показали акції на судах про справі Шеремета, в нас немає тієї кількості, яка реально вплине). На сьогодні найбільш важливо - пропонувати альтернативу і системні рішення. Та пробивати інформаційні бульбашки.

Також треба працювати і з першопричиною - українцями, які на виборах постійно обирають тих, проти кого потрібно повставати. Українцями, які голосують за красиві слова і порожні обіцянки. Українцями, які в підсумку створюють проблеми собі, своєму бізнесу - але і далі не розуміють причин того, що відбувається.

Особисто я зараз визначив для себе кілька пріоритетних напрямків та проектів, як Школа суспільно-політичної освіти для молоді та Правотворець. В розробці - Think tank, який продукуватиме альтернативні рішення. Ну і працюватиму над мегазавданням - розбудовою горизонтальної мережі мислячих і дієвих людей.

Так і переможемо. Світанок обов'язково буде! Принаймні, саме про це я говорив сьогодні з Миколаєм)

yuriy.goncharenko
Юрій Гончаренко

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації