site.ua
член клубу

Демократи в США зараз готуються зробити типову помилку всіх недалекоглядних переможців, намагаючись не просто усунути Трампа від влади (це вже сталося на виборах) або покарати винних за напад на Капітолій. Вони готуються максимально принизити і самого вже фактично екс-президента, і його команду і, що найгірше - прихильників. А також максимально покарати всіх, хто причетний до відомих заворушень.

Насправді ж, це саме те, що зараз потрібно Трампу і що є найбільш шкідливим для Республіканської партії США та майбутнього цієї країни в цілому.

Справа в тому, що від рішення Конгресу, імпічменту чи карного переслідування учасників штурму Капітолію мільйони сьогоднішніх прихильників Трампа (які цілком можуть змінити свої вподобання як мінна іншого республіканця) не зникнуть і не змінять своїх поглядів. Навпаки, вони стануть ще більш впертими і відданими, а Трамп і його команда, а також - ті, хто штурмував і сядуть за це, будуть для певної частини Америки мучениками і героями. І жодне блокування Parler не допоможе їм знайти спосіб комунікації та об'єднання.

В суспільстві, яке настільки поляризовпане і поділено приблизно навпіл, переможне домінування і приниження опонентів дуже шкідливе. І абсолютно байдуже, чи причетна до цих процесів Росія, якщо кара переможців буде спрямована проти американців. Особливо - проти реднеків.

Можливо тому поведінка Трампа зараз саме така - на межі закону і провокації. Він підняв ставки в грі до максимуму і програв бій, і йому конче потрібно втриматися в лідерах. А не стати лузером, що не зміг "захистити свою перемогу", під гасла чого він збирав прихильників.

Об'єктивно, Трамп був не найгіршим Президентом США. В цілому, за підсумками каденції. Але методи його боротьби за владу, його популізм - був дуже шкідливим і завів країну в глухий кут протистояння. Він не зміг адекватно відповісти на виклик у вигляді БЛМ, і саме тоді яскраво проявилося, що влада для нього важливіша за, власне, Америку.

І тому саме зараз ті державники в обох партіях, які думають в першу чергу про державу, а не про помсту чи покарання, мають дати Трампу можливість самознищитись як політичний лідер. Республіканська партія має запропонувати гідну альтернативу, а Демократична - по суті допомогти в цьому. А Байден, в ідеалі, має спростувати ті прогнози і очікування, в яких він має виконати все, що обіцяв підтримувати. І в першу чергу мова, звісно, про БЛМ.

П.С. Україна не є суб'єктом процесів в США. Останнім часом ми взагалі стали інструментом внутрішньої боротьби американських політиків. Щоб отримати бодай якусь суб'єктність і вплив, мало нашого бажання і заяв політиків.

Допоки Україна не почне власне зростання і демонструвати успіх, допоки ми не станемо гравцем хоча б на регіональному рівні - ми приречені бути інструментом, об'єктом і розмінною монетою на перемовинах.

А для цього треба не так вже і багато, почати можна з рівності всіх перед законом та встановленням справедливості. Чесні суди. Поліція, яка захищає, а не саджає невинних. Партії, які не роблять з лідерів ікони...

А далі буде...

yuriy.goncharenko
Юрій Гончаренко

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації