site.ua
член клубу

Певний, невстановлений фігурантами нашої бази переслідувачів, час я маю честь бути причетним до громадської ініціативи "Правотворець" і 14 січня був одним з тих, хто презентував її суспільству. В цьому тексті я хочу дати детальні пояснення щодо нашого сайту, як їм користуватися та чим можна допомогти.


Почну з загального опису: наш проект є систематизованою базою даних політичних репресій і тих, хто їх здійснює. Важливо дуже останнє, оскільки в усі часи влада, яка вдавалася до подібних методів тиску, робила це за допомогою інструментів у вигляді прокурорів, слідчих, суддів, експертів тощо. І ці всі виконавці зазвичай є маловідомими суспільству, або - прямий зв'язок між тим, що вони роблять і, наприклад, їх статками не завжди простежується.

На Правотворці це все зібрано докупи і систематизовано. І в процесі наповнення було помітно кілька цікавих тенденцій. Наприклад, є судді чи прокурори, які слухняно виконують вказівки кожної влади і, що характерно, кожна наступна не відкидає їх послуг. Яскравий приклад - суддя Сергій Вовк, який вже "дарував" країни разом з іншим Вовком термін "вовче правосуддя". Що з ним не пробували зробити - він і досі "судить". Читайте і насолоджуйтесь: https://pravotvorets.info/2020/11/20/serhiy-vovk/

Ще один характерний приклад - поліцейський Вадим Дзюбинський. Який у 2020 році "раптово" реєструє на свою дружину купу недешової автотехніки: DODGE RAM-1500, MERCEDES-BENZ GLC 220D, HARLEY-DAVIDSON FLHX. За три місяці. Або заступник Генерального прокурора України Ігор Мустеца, який реєструє Volkswagen Tiguan на літню няню. Чи прокурор Олександр Лукашенко, який спромігся купити квартиру в Києві за 5 (!) гривень.Ще раз підкреслю - це не вигадали волонтери, що наповнювали сайт, все це є у відкритих джерелах і журналістських розслідуваннях.

Також важливий розділ сайту "Правотворець" - календар судів і подій, пов'язаних з правозахистом. Особливо це корисно має бути для журналістів, які висвітлюють подібні процеси. В поєднанні з хронологією по кожній справі - це готова "вікіпедія політичних репресій".

Наразі на сайті є п'ять повних кейсів політичних репресій і ще кілька - в роботі та опрацюванні. Звісно, проект не буде обмежуватися тільки тим, що вже є і можна подати і інші справи на розгляд. Але важливо розуміти, що розглядатися будуть лише ті справи, що мають політичну мотивацію і кримінал не зможе прикритися "Правотворцем", що уникнути відповідальності за майнові чи інші подібні злочини. Тому на сайті є відповідний розділ, де можна заповнити анкети: https://pravotvorets.info/contact/. Але, подаючи інформацію, зважайте на вищесказане і те, що остаточне рішення - за Наглядовою Радою, що буде складатися з авторитетних правників, правозахисників, журналістів та громадських діячів.

"Правотворець" - повністю волонтерський проект, від самого початку і таким і буде залишатися. Ніхто з тих, хто ним займається, ані в публічній площині, ані як волонтер - не належать до жодної політичної партії. І це принципово. Також неупередженість і незалежність можна прослідкувати і по справам, які зараз вже є в роботі: справа Шеремета, по якій переслідують Андрія Антоненко, Юлію Кузьменко та Яну Дугарь;справа Сергія Стерненка; справа ветеранів "Азову" проти Сергій Сивохо, де переслідують активістів Національного Корпусу Сергія Тамаріна, Олександра Демидова та Юрія Каплю; справа Тетяни Чорновіл за "вбивство на Майдані" та справа Андрія Денисенка за нібито "побиття поліцейських" під час візиту в Дніпро Володимира Зеленського. Кожен українець може нас підтримати донатами, реквізити є на сайті. Це важливо, бо це і є наша незалежність.

Наостанок відео, де я також даю деякі роз'яснення щодо проекту.


І пам'ятайте, зараз такі часи, що немає жодних гарантій, що завтра не арештують когось з вас. Бо ви будете трохи схожі на злочинця. Або опинитесь не в тому місці. Або - вас призначать винним, бо треба закрити гучну справу.

Солідарність - для солідарних!


yuriy.goncharenko
Юрій Гончаренко

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації