site.ua
член клубу

В цьому тексті спробую максимально беземоційно оцінити останній вкид в ЗМІ, спрямований на те, щоб остаточно поховати головний центр спротиву російському проєкту меморіалізації Бабиного Яру. Вкид, який спрямований безпосередньо на Йосифа Зісельса, людину, яка й очолює (не за посадою) цей спротив.

Що відбулося: вийшла стаття, яка самопозиціновує себе як розслідування, на порталі Ліга.net. В ній, якщо тезово, стверджується, що Йосиф Зісельс - шахрай, який обдурив в 90-х репатріантів і нажився на цьому; що він же блокує будь-які інші проєкти, якщо не очолює їх; і що він же спочатку підтримував російський проєкт, але змінив позицію через зміну влади в країні (з Порошенка на Зеленського). І що зібрав 150 тисяч доларів на будівництво Музею пам’яті жертв Бабиного Яр

Але за вказаними посиланнями - статті на івриті (якщо перекласти, то про Зісельса там жодної згадки) і два відсканованих документи, які перекласти онлайн неможливо.

Написала це Любов Величко, яка, окрім Ліги, має стосунок ще і до сайту Тексти.org.ua.

При цьому, коли їй в коментарях почали ставити питання про докази, про упередженість матеріалу, більшість тих, хто її критикував, вона заблокувала, а в суперечці з іншими переходила на емоції замість фактів.

Найбільш кумедним є наведення як доказу документу, в якому написано, що в діях Йосифа Зісельса відсутній склад злочину.

В самому матеріалі дуже багато емоційних пасажів авторки, на кшталт "Слухаючи палкі промови дисидента, всього за кілька хвилин після початку

інтерв’ю я наче поринаю у транс. Мене охоплює гнітюче відчуття, що я –

школярка, яка не зробила домашнього завдання і тепер вислуховує

настанови суворого вчителя."

Так само подаються і слова Зісельса: "У висловлюваннях Зісельса факти змішуються з емоціями: "Вони брешуть, а я... В мене в Україні і за кордоном дуже великий авторитет. Невже ви можете поставити в один ряд моє слово проти їхнього слова?!”

Все зроблено для того, щоб показати, що у Йосифа Зісельса є тільки один аргумент на свій захист - великий авторитет, який не під силу знищити такій особі як Любов Величко, і тому вона взяла на озброєння іншу тактику - показати, що крім цього, інших аргументів немає. Хоча за пару днів до публікації матеріалу був публічний брифінг з цього питання за участі пана Йосифа, так і в цілому - аргументів наведено безліч. Просто авторка їх свідомо проігнорувала.

Мета та завдання зрозумілі: до 80-ї річниці подій у Бабиному Яру лишилося два місяці, будівництво російського проєкту йде шаленими темпами, тому перевести дискусію саме зараз на особистість Йосифа Зісельса, змусити його виправдовуватись щодо вигаданих шахрайств чи злочинів - це якраз той лаг часу, якого бракує, щоб завершити будівництво.

І тому для цієї операції залучили журналістку з відносно чистою репутацією, яка співпрацює з виданнями, заангажованість яких ще не є всім відомою (бо якраз я пів року тому стикнувся з тим, що Ліга контролюється Віталієм Кличком). Не знаю ціну питання і чи йшла мова про гроші, але не вірю, що Любов Величко не розуміє що вона зробила.

Так само очевидною є нервова реакція, кілька постів поспіль, запис відео, блокування всіх хто критикує - пані не готова відповідати за свої наклепи. Можливо її не попередили що так може бути. Але для мене очевидним, що Любов Величко вже є головним і безальтернативним претендентом на премію "Брехло року" в категорії журналістика.

І в мене є пропозиція: допоможімо їй отримати це визнання вже сьогодні? Все просто: прочитайте її статтю, її фейсбук і зробіть власні висновки. Якщо ви погоджуєтесь, що це не розслідування, а художній твір, якщо вам не подобається, коли журналісти маніпулюють - поширте цей блог. Напишіть свій. Хай хоча б фейсбук палає під ногами у Величко.

yuriy.goncharenko
Юрій Гончаренко

Коментарі доступні тільки зареєстрованим користувачам

вхід / реєстрація

Рекомендації